آشنايي با هولوگرام كارت پي وي سي

خوانايي برچسب هاي امنيتي

 روش هايي براي بهبودخوانايي برچسب دست نوشته

درباره اينكه برچسب هاي امنيتي را چگونه بخوانيم راه هاي بسيار زيادي وجود دارد.اما همه اين راه ها داراي مشكلات و فرايند هاي پيچيده اي است.به شما خواهيم گفت كه اين راه ها چگونه ميتوانند بسيار ساده باشند.بنابراين ادامه اين مطلب را بخوانيد.

اينكه  بخواهيد ظروف مرتبط با حلال ها يا مواد شيميايي را برچسب گذاري كنيد يا به دنبال ساير موارد باشيد زياد مهم نيست. خواندن دست خط ساير افراد مي تواند يك موضوع چالش برانگيز باشد.  ماهيت تكراري برچسب هاي دست نوشته اغلب بدين معني است كه با افزايش تعداد، از خوانايي آن كاسته مي شود.  همچنين اين دست نوشته ها توسط يك فرد نوشته نمي شود.اگر برچسب مناسبي استفاده نشود يا برچسبي كه مورد استفاده قرار مي گيرد از بين رفته باشد شرايط بدتر مي شود. شايد بتوان گفت يكي از نكات كليدي براي مواجهه با چنين مشكلاتي اين است كه مطمئن شويد برچسب مناسبي داريد و  داده هاي دست نوشته را كمتر مي كنيد.

در ادامه چند مورد از ايده هايي كه براي اين موضوع وجود دارد را با هم مرور مي كنيم.

 1. سعي كنيد از برچسب هاي صنعتي يا آزمايشگاهي استفاده كنيد كه براي چنين محيط هايي طراحي شده است. مواد مقاوم براي چنين برچسب هايي معمولا از پلي استر ساخته مي شود و مي توان آن را با ليزر انتقال حرارتي چاپ كرد. همچنين شما مي توانيد از پرينتر ماتريس نقطه اي استفاده كنيد.
 2. به طور كامل برچسب خود را با ليزر چاپ كنيد. اگر دوست نداريد يك چاپگر مخصوص خريداري كنيد ،چاپ كردن برچسب با  پرينترهاي ليزري A4  راه حل بسيار عالي است. مقاومت برچسب ها مي تواند حلال ها، مواد شيميايي، عوامل پاك كننده، IPA، سوخت  و ساير مواد را تحمل كند.  شما مي توانيد از برچسب هاي خالي يا برچسب هايي استفاده كنيد كه  توسط توليد كننده برچسب از قبل چاپ شده است. به خاطر داشته باشيد كه برچسب هاي ورقه اي را تنها يكبار مي توان چاپ كرد. بالاترين دماي پلي استر حدود ۱۵۰ درجه سانتيگراد است و فرايند چاپ ليزري  تا ۲۲۰ درجه سانتيگراد به مدت ۲۳ تا ۱۰۰۰ ثانيه گرم مي شود. اين موضوع بر روي عملكرد برچسب تاثيري ندارد اما  عاقلانه نيست كه از  ورقه هاي برچسب بيشتر از يكبار استفاده شود.  اگر شما نمي توانيد به طور كامل از ورقه هاي A4 استفاده كنيد سعي كنيد از ورقه هاي A5 يا ورقه هاي كوچكتر بهره مند شويد.  قانوني وجود دارد كه بيان مي كند برچسب هاي مقاوم بايد با كمك ورقه هاي A4 توليد شود
 3. با شرايط سازش كنيد: شما مي توانيد بخشي از برچسب خود را با پرينتر ليزري چاپ كنيد. شما مي توانيد برچسب هاي قابل چاپ و مقاومي را خريداري كنيد و بيشتر داده هاي متغير يا استاتيك خود را به صورت بسته اي چاپ كنيد. نرم افزارهاي طراحي برچسب به شما اجازه مي دهد راه حل برچسب گذاري خود را ايجاد كنيد.
 4. برچسب ها را در يك زمان چاپ كنيد.  راه حل ايده آل اين است كه برچسب هاي خود را با پرينتر انتقال حرارتي چاپ كنيد.  اگر بودجه شما براي پرينترهاي سطح ورودي است، استفاده از  پرينترهاي انتقال حرارتي مي تواند انتخاب خوبي باشد. در چنين شرايطي مي توانيد برچسب هاي خود را در يك زمان مخصوص و بر اساس تقاضا چاپ كنيد. مي توان پرينتر را با مواد برچسب  پر كرد. اين مواد قادرند همه شرايط همچون استون و تينر در محيط هاي صنعتي و زايلن در محيط هاي آزمايشگاهي را تحمل كنند.
 5. برچسب هايي داشته باشيد كه براي شما چاپ شده است. اگر بتوانيد داده ها را به صورت انبوه و از قبل در اختيار داشته باشيد، قادر خواهيد بود برچسب ها را از قبل چاپ كنيد و به دست افراد برسانيد. در چنين شرايطي كار اضافي و خسته كننده نخواهيد داشت.
 6. برچسب هايي همچون امضا و مهر و موم را به عنوان يك راه حل در نظر بگيريد. اگر مجبور هستيد از برچسب هاي دست نوشته استفاده كنيد و به دنبال مقاومت بالا در اين برچسب ها هستيد، بهتر است از اين راه حل استفاده نماييد. در اين شرايط برچسب به طور حرفه اي بر روي طراحي شما چاپ مي شود و در آن نواحي مخصوصي براي نوشتن داده ها وجود دارد. همچنين يك ورقه تميز بر روي متصل شده است. بعد از اينكه روي برچسب خود اطلاعات مورد نياز را نوشتيد، مي توانيد ورقه را روي آن بكشيد . بابت مقاومت آن خيالتان راحت باشد.

  هولوگرام

  برچسب امنيتي

  برچسب ضد سرقت

برچسب: هولوگرام، برچسب امنيتي، برچسب ضد سرقت، برچسب هاي امنيتي، هولوگرام ها، انواع برچسب هاي ضد سرقت، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۲۷:۱۵ توسط:نادر رفيعي موضوع:

استفاده از هولوگرام ها در ميكروسكوپ ها

 معرفي ميكروسكوپ هاي كوچك

ابزار هاي مختلفي اين روز ها از هولوگرام ها استفاده ميكنند.اما آيا ما همه اين ابزار  را ميشناسيم؟بگذاريد به شما صحبتي درباره برخي از اين ابزار داشته باشيم .يكي از اين ابزار ها را ميكروسكوپ ها به خود اختصاص داده اند.اما چگونه؟

يكي از موارد امنيتي موجود در هولوگرام ، استفاده از حروف يا اشكال بسيار ريز بصورت Micro Text و Micro Image  است و جهت رويت اين گونه تصاوير بايد از ابزارهاي بزرگ نمائي با درجه بزرگنمائي۲۵ مرتبه به بالا استفاده نمود . به همين منظور ايران هولوگرام قادر به ارائه انواع ميكروسكوپ هاي كوچك با طرحهاي متفاوت و قدرت بزرگ نمائي مختلف ، جهت رفع نياز مشتريان خود مي باشد .


برچسب: ميكروسكوپ، هولوگرام، هولوگرام ها، انواع هولوگرام، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۱:۲۶ توسط:نادر رفيعي موضوع:

دارايي ها و باركد ها

شيوه ي مديريت دارايي ها با استفاده از باركدها

باركد ها اين قابليت را دارند تا عرصه هاي بسيار زيادي به ما و صنعتمان كمك كنند اما مهم ترين كارايي آنها را ميتوان ياري رساندن درمديريت دارايي ها دانست كه ما در اين مطلب قصد داريم درباره اين موضوع با شما بيشتر از پيش صحبت كنيم.اين نكته كه اين باركد ها چگنه اين فعاليت را انجام ميدهند موضوع مورد بحث ما خواهد بود.

باركدها بعنوان يك ماشين خواناناي اطلاعات بر روي يك سطح عيني قابل اسكن تعريف ميشود.
خطوطي هستند با پهنا و ارتفاع متفاوت و زنجيره اي از حروف و اعداد.زماني كه با يك باركد اسكنر اسكن ميشود,زنجيره بازگشته ميشود.
باركدها اغلب اوقات در اقلام خرده استفاده ميشوند,يعني جايي كه پرينت گرفته شده و به اقلام متصل ميشود تا اسكن شده و براي بررسي يا ابتياع آماده گردد.اسكن رمز اقلام را با اشاره به مورد فروش يا سيستم مديريت دارايي نشان ميدهد.در بخش خرده فروشي,باركد راهي آسان براي شناسايي اقلام و قيمت گذاري آنهاست.باركد براي ديگر اهداف از جمله كتابخانه ها و بيمارستان ها و سيستم ساعت هاي ضربه اي استفاده ميشود.
اين حقيقت كه باركدها در حدود چهل سال اطرافمان بوده اند شاهدي بر مزيت هاي آن هاست.آن ها سريع ,مناسب و استفاده ي آن ها آسان است.آن ها كاغذ كمي مصرف ميكنند و اطلاعات محدود و سريعي را ارايه ميدارند و هزينه هاي نيروي كار را كاهش ميدهند.بعلاوه,پرينت گرفتن برچسپ ها و الصاق آن ها به اقلام كاري بسيار زمان بر است.باركدها ملزم به سرمايه گذاري در ديگر تكنولوژي ها نيز ميباشند,مانند خواننده ها و اسكنرها.
باركدها براي برخي گروه ها متداول هستند.هنوز ميتوانيم استفاده از آن ها در آينده را پيش بيني كنيم.براي مثال باركد هاي نامريي در حال توسعه بعنوان راهي براي حفاظت مصرف كنندگان و خرده فروشان از محصولات جعلي و قلابي ميباشد.باركدهاي نامريي از اجزاي ريزي استفاده ميكنند كه از نزديك براي چشم غيرمسلح قابل رويت هستند چ با محتويات اساسي دي اكسيد سيليكون خالص,برچسپ ها حتي خوردني هستند و طول عمر نامحدودي دارند و ميتوانند در شرايط حاد مقاومت كنند.كندن آن ها غيرممكن است و ميتوانند نوسازي شوند حتي اگر محصولات خراب شده اند.با استفاده از باركدهاي نامريي شركت هاي توليدي كه نمونه هايي از جعل را ميبينند ميتوانند در كاهش محصولات قلابي توليد كنند.

شناخت باركد،كد QR و RFID

چند مطلب پيش را اگر بازكنيد به اين خواهيد رسيد كه ما از باركد ها چه استفاده هايي ميكنيم.اما در اين مطلب نوبت به اين رسيده است تا دو نمونه از باركد ها را به شما معرفي كنيم و اينكه به شما بگوييم اين باركدها قرار است چگونه به ما در كارها و صنعتمان كمك كنند.پيگردي محتويات با ارزش:چگونه باركدها يا رمز هاي كيو.آر و آر.اف.آي.دي ها در مديريت دارايي هايتان ميتوانند به شما كمك كنند.
از آنجا كه اسكنر باركد نخستين بار در سال هزارونهصد و هفتاد و چهار معرفي شده و ريگلي گام به اولين كسي كه روي بسته بندي محصولاتش باركد داشت تبديل شد.باركد ها بعنوان راحت ترين راه براي خرده فروشان است تا اطلاعات درخصوص اقلام را جست و جو كنند.باركد ها سريع,مناسب و استفاده ي آن ها آسان است,آن ها كاغذ مصرف شده ي كمي را دارا هستند و جاي زيادي نيز نميگيرند.در اينكه آن ها بصورت گسترده استفاده ميشوند نيز هيچ ترديدي نيست.
استفاده از باركدها ساده است و آن ها گران نميباشند.ميزان اطلاعاتي كه ميتواند در آن ها كد گذاري شود نيز محدود است.در ده سال گذشته تكنولوژي جديد پيشرفت كرده است و ميتواند ميزان اطلاعات بيشتري را كدگذاري كند.
گفته شد كه,تغييرات اساسي در سيستم باركدها چشم گير بوده است.اين جريان تغييرات ابتدا در سال دوهزار و سيزده اتفاق افتاد,يعني زماني كه وال مارت تمام توليد كنندگان را ملزم به استفاده از برچسپهاي آر.اف.آي.دي بر روي اقلام كرد.
هنوز هم,حتي برچسپ هاي آر.اف.آي.دي و كيو.آر انتخابي زيستي براي بعضي از گروه ها ميباشند,اكثريت هنوز ميپندارند كه باركدها موثرترين راه براي اداره ي گردشات و مديريت امكانات ميباشد.ميتوانيم استفاده از باركدها را در آينده پيش بيني كنيم؟و اما بعد از تكنولوژي پيگردي بيسيم و نرم افزار تجهيزاتي چيست؟بياييد با مبادي اوليه شروع كنيم.

 


برچسب: باركد، باركد ها، هولوگرام، هولوگرام ها، انواع هولوگرام، انواع باركد ها، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۰۰:۴۲ توسط:نادر رفيعي موضوع:

استفاده بهتر از هولوگرام ها

استفاده از هولوگرام  ها 

اگر قصد داريد كه از هولوگرام ها دوري كنيد بايد به شما بگوييم كه در حال پشت كردن به پيشرفت خود و پشت كردن به آينده هستيد.اما نكته بسيار مهم درباره هولوگرام ها ضرورت استفاده است كه در ادامه بررسي خواهيم كرد..

●كليك دوم؛ اندر ضرورت هولوگرام
«مسأله‌ اساسي شكايت‌هاي زيادي بود كه مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان و توزيع‌كنندگان از خدمات برخي شركت‌ها و دارندگان كارت‌ها داشتند. عده‌اي از افراد و شركت‌ها با حداقل امكانات كارت‌هايي منتشر ساخته و به‌دست مردم مي‌‌دادند كه موجب نارضايتي‌هاي فراوان مي‌‌شد. ما اين‌جا ۳۶۰ نوع كارت را گردآوري كرده‌ايم كه در بازار ارايه شده‌اند و شمار زيادي از آن‌ها از استانداردها و كيفيت لازم برخوردار نيستند.در واقع ارايه برچسب هولوگرامي به معناي وجود قابليت و داشتن استانداردهاي لازم براي ارايه خدمات اينترنت است. كميته تخصصي اينترنت در انجمن، امكانات شركت‌ها را بررسي كرده و كيفيت كارشان را تأييد مي‌‌كند. در واقع لوگو اين انجمن روي كارت‌ها به معناي تضمين حداقل كيفيت آن كارت‌ها است.
«هولوگرام انجمن شركت‌هاي انفورماتيك، نوعي استاندارد است. بايد تمام آن‌چه درباره يك كارت از طرف ISP مربوطه اعلام مي‌‌شود، به درستي وجود داشته باشد آيا سرعت اتصال ۵۶ كيلوبايت هست يا نه؟ آيا تمام مدتي كه روي كارت اعلام شده (مثلاً ۵ ساعت)،‌واقعاً ۵ ساعت كامل است يا مثلاً ۵/۴ ساعت؟ آيا پشتيباني در هر ساعتي از شبانه‌روز وجود دارد و پاسخگوي مشكلات و پرسش‌هاي مشتريان هستند؟ چنان‌چه در هر يك از اين موارد كم و كاستي باشد، خريداران كارت‌ها مي‌‌توانند شكايت كنند و انجمن رسيدگي خواهد كرد.»ضمانت اجرايي انجمن چيست؟
 
«انجمن با شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنت كه از هولوگرام انجمن استفاده مي‌‌كنند، قرارداد دارد و كار آن‌ها به‌طور پيوسته چك مي‌‌شود.»اگر تخلفي مشاهده شود،‌ هولوگرام داده نمي‌‌شود و حتي ممكن است در صورت تداوم تخلف از انجمن اخراج شوند. به هر حال شركت‌هايي كه خدمات درست ارايه ندهند، به مشتريان خود خسارت وارد كرده‌اند و ملزم به جبران خسارت هستند. هدف اين پروژه دفاع از حقوق مصرف‌كننده است. اما به موازات انجمن شركت‌هاي انفورماتيك، انجمن ديگري نيز با همين دغدغه‌ها و اهداف چنين مأموريتي را در دستور كار دارد.
عده‌اي در تهران و شهرستان‌ها كارت‌هاي اينترنت چاپ و توزيع مي‌‌كردند كه پشتوانه‌اي نداشت. بعضي تقلبي بودند و بعضي‌ها سرويس خوبي نداشتند. انجمن‌ ISPها به منظور حفظ حقوق مصرف‌كننده،‌ هولوگرام‌هايي را تهيه كرده كه نصب آن‌ها بر روي كارت‌ها، براي مشتريان اطمينان بخش باشد.شركت‌هايي كه درخواست هولوگرام داشته باشند، اگر عضو انجمن ISPها نباشند، ابتدا به عضويت درمي‌آيند و پس از احراز قابليت‌ها و شرايط آن‌ها، برچسب هولوگرامي در اختيارشان قرار مي‌‌گيرد.»
دبير انجمن ISPها خبر مي‌دهد كه هولوگرام طراحي شده توسط اين انجمن در تهران و ۸ استان ديگر توزيع شده‌اند و يادآور مي‌‌شود كه اعضاي انجمن ISPها در حال حاضر ۲۳۵ شركت است، در حالي كه حدود ۴۰۰-۳۰۰ شركت غير عضو نيز در تهران و بيشتر در شهرهاي دوره‌افتاده‌تر، غير عضو هستند و به ارايه خدمات اينترنت مي‌‌پردازند.در اين زمينه فرهنگ‌سازي مهم‌ترين نقش را دارد و از طريق اطلاع‌رساني و آگاه ساختن مصرف‌كننده نهايي مي‌‌توان به نتايج مطلوبي رسيد.«بين انجمن شركت‌هايانفورماتيك و اتحاديه‌هاي توزيع جرايد، سوپرماركت‌ها و كتابفروش‌ها تفاهم‌نامه امضا شده، در واقع ما به عنوان كارشناس و مجري آن اتحاديه‌ها، اقدام به ارزيابي شركت‌ها و ارايه ليبل‌هاي هولوگرام مي‌‌كنيم و آن‌ها طبق مقررات صنفي خود مي‌‌توانند به اعضاي صنفشان بگويند كالاها و اجناس نامطلوب و فاقد كيفيت را نفروشند.»اين پروژه از دو سال پيش به درخواست همين اتحاديه‌ها مورد بررسي قرار گرفته و حدود دو ماه است كه اجرا مي‌‌شود و با همكاري اين اتحاديه‌ها از ماه آينده اجباري مي‌‌شود.

 برچسب هولوگرام كارت هاي اينترنتي چگونه است؟

برچسب كه هاي هولوگرامي داراي كاربرد هاي بسيار متفاوتي هستند كه شما تا به اين نقطه با بسياري از اين كاربرد ها آشنا شديد اما اينك ميخواهيم كاربرد اين هولوگرام ها را در دنياي مجازي و هولوگرام ها بررسي كنيم.

ده‌ها نوع كارت اينترنت در بازار ارايه مي‌‌شود، بعضي از آن‌ها اسم و رسم‌دار و صاحب آگهي‌هاي متنوع در رسانه‌ها هستند و برخي گمنام‌تر. اغلب مردم براي خريد كارت، از دوستان و آشنايانشان در مورد كيفيت كارت‌ها پرس و جو مي‌‌كنند. ولي هميشه اين توصيه‌ها درست از آب درنمي‌آيد، كم نيستند كساني كه در استفاده از كارت‌هاي مختلف دچار مشكلاتي مي‌‌شوند.برخي از كارت‌هاي اينترنت موجود در بازار داراي برچسب‌ هولوگرامي هستند و شمار زيادي نيز بدون اين برچسب‌ها ارايه مي‌‌شوند. اين در حالي است كه برخي اعلان‌هاي نصب شده پشت شيشه دكه‌هاي روزنامه‌فروشي، ما را به خريد كارت‌هاي داراي هولوگرام تشويق مي‌‌كنند. ماجراي اين برچسب‌هاي هولوگرامي چيست؟ اين داستان را در پنج كليك پيگيري مي‌‌كنيم.

 

●كليك اول؛ كارت اينترنت موجود است

ده‌ها نوع كارت اينترنت در بازار ارايه مي‌‌شود، بعضي از آن‌ها اسم و رسم‌دار و صاحب آگهي‌هاي متنوع در رسانه‌ها هستند و برخي گمنام‌تر. اغلب مردم براي خريد كارت، از دوستان و آشنايانشان در مورد كيفيت كارت‌ها پرس و جو مي‌‌كنند. ولي هميشه اين توصيه‌ها درست از آب درنمي‌آيد، كم نيستند كساني كه در استفاده از كارت‌هاي مختلف دچار مشكلاتي مي‌‌شوند.وقتي كارت‌ها را از نزديك بررسي كنيد، خواهيد ديد از نظر ضخامت و جنس (مقوايي يا PVC) و … تفاوت‌هايي دارند. از طريق چاپخانه‌ سبزآرنگ (يكي از مراكز چاپ روي كارت‌هاي PVC) با رضا حيدري (مديرعامل شركت ارتباط رسان افق) آشنا مي‌‌شويم كه با اين چاپخانه همكاري دارد و از توليدكنندگان كارت‌هاي اينترنت و تلفن است و حالا در زمينه تهيه هولوگرام نيز فعاليت دارد.

انجمن شركت‌هاي انفورماتيك اقدام به شناسايي شركت‌هاي داراي صلاحيت براي ارايه خدمات اينترنت كرده و هولوگرام‌هاي اختصاصي خود را در اختيار آن شركت قرار مي‌‌دهد. ما به عنوان مجري، تهيه هولوگرام‌ها را به عهده داريم و چند ميليونهولوگرام مورد نياز انجمن را با مشخصات دقيق مورد نظر آن‌ها، تهيه كرده و در اختيارشان قرار مي‌‌دهيم. شركت‌هايي كه مورد تأييد اين انجمن باشند مي‌‌توانند به تعداد دلخواه از اين هولوگرام‌ها خريداري كنند و روي كارت‌هاي اينترنت خود بچسبانند. اين هولوگرام‌ها داراي شماره سريال هستند و روي آن‌ها نوشته شده (دست‌كم كيفيت اين كارت توسط انجمن شركت‌هاي انفورماتيك ايران تضمين شده است) همچنين تعدادي اعلان روي كاغذ متالايز A۴ چاپ كرده‌ايم كه در اختيار كيوسك‌هاي مطبوعاتي قرار مي‌‌‌گيرد و به خريداران توجه مي‌‌دهد كه كارت‌هاي داراي هولوگرام را خريداري كنند.شركت ارتباط رسان افق به گفته مديرعامل آن، يكي از توليدكنندگان عمده كارت اينترنت و تلفن است كه تجهيزات مختلف چاپ و پانچ و پين‌گذاري و چاپ مركب اسكرچ و همچنين مگنت و … را در اختيار دارد و براي كارهاي پرتيراژ و چاپ در ابعاد دو ورقي از همكاري سبزآرنگ بهره‌مند مي‌‌شود.بد نيست همين جا يادآوري شود كه از جمله شركت‌هاي بزرگ توليدكننده كارت‌هاي اينترنت مي‌‌توان از لاله كامپيوتر، صاايران و رايا ويستا نيز نام برد كه از نظر تجهيزات و امكانات و وسعت كار و تنوع كارت‌ها وعمليات تخصصي تفاوت‌هايي دارند. بحث هولوگرام را پي بگيريم.

 
 

برچسب: هولوگرام، هولوگرام ها، برچسب هولوگرامي، برچسب هاي هولوگرامي، چاپ هولوگرام،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۴۵:۵۳ توسط:نادر رفيعي موضوع: