آشنايي با هولوگرام كارت پي وي سي

انسان و هولوگرام

نمايش سه بعدي بدن انسان با هولوگرام

هولوگرام ها در دنياي امروزه ما نقش هاي بسيار زيادي را ايفا ميكنند اما در اين مطلب ما ميخواهيم به شما نمونه اي جديد از خدمات اين هولوگرام ها را بيان كنيم كه به نمايش سه بعدي از بئن انسان ختم ميشود.بله اين تنها علمي بوده است كه تا سالهاي پيش در فيلم هاي تخيلي تنها ميتوانست آنها را ديد.

جهان تصوير برداري پزشكي يك دنياي مسطح است . اما در قرن بيست و يكم بايد بتوان اين مسطح بودن را تغيير داد و درون بدن انسان را به صورت سه بعدي مشاهده نمود . با استفاده از  هولوگرام توپاك اينكار امكان پذير شده است . اين حداقل ايده اي است كه در پشت پروژه هاي تصوير برداري پزشكي وجود دارد . استارتاپي كه در كاليفرنيا به نام EchoPixel وجود دارد يكي از آخرين شركت‌هايي است كه با نمايشگر جديد خود به نام True3D توانسته پا در اين عرصه بگذارد . وازرت بهداشت در آمريكا به تازگي استفاده از اين پلتفرم‌هاي نرم‌افزاري را براي تشخيص و برنامه هاي جراحي خاص مجاز اعلام كرده است .
در بيشتر تكنيك هاي تصوير برداري پزشكي ، پزشكان بايد با استفاده از تصاوير دو بعدي موجود جمع آوري شده توسط سي تي اسكن، MRI ، سونوگرافي و ساير دستگاهها؛ تصويري سه بعدي از بدن انسان ايجاد كنند . اينكار مي تواند فرآيندي سخت و زمان گير باشد . اما مهم تر از همه  موارد اين است كه اين سيستم ناقص، نمي تواند هميشه بافت ها و ارگانهاي بدن بيمار را با دقت و صحت نشان دهد  و در برخي از مواقع سوراخ‌هايي در تصوير وجود خواهد داشت . همين امر موجب مي شود تصميم گيري  پزشكان براي تشخيص و درمان بيمار سخت شود . هولوگرافي سعي مي كند اين مشكلات را با فراهم آوردن يك تصوير سه بعدي كامل و دقيق از بخش ها و ارگان هاي مختلف بدن انسان رفع كند . سيستم هاي اخير مانند Vivid E9 با XDclear هم اكنون مي تواند مجموعه داده ها را  از سي تي اسكن و يا MRI بگيرد و سپس اين اطلاعات را به تصاوير سه بعدي تبديل نمايد . هولوگرافي يك گام به سمت جلو برداشته  و توانسته است يك شي مجازي در فضاي سه بعدي واقعي را ايجاد نمايد . البته بايد به اين نكته نيز اشاره كنيم كه برخي از اين فناوريهاي جديد، هولوگرام واقعي نيستند . اين تكنيك ها الگوهايي از نور را دوباره ايجاد مي كنند كه از سطح يك شي در زندگي واقعي منعكس مي شود . كاري كه Echopixel ( كه ترجيح ميدهد فناوري آنها را تصوير برداري سه بعدي بناميم) و ساير افراد و شركت هاي سازنده هولوگرام انجام ميدهند بسيار نزديك به چشم انداز برجسته همانند فيلم هاي سه بعدي و يا گجت ها است .  ساير شركت ها مانند تصوير برداري زبرا و تصوير برداري RealView ، هولوگرام هاي واقعي ايجاد مي كنند . اصلا مهم نيست نام اين تكنيك را چه بگذاريم ، هدف هر دو يكي است و آن ايجاد فضا و امكاناتي براي پزشكان است كه بتوانند تصوير سه بعدي از فرد را ببينند . اين تكنيك ها و روشها لزوما باعث ايجاد  بينش و ديد بهبود يافته در تشخيص و درمان بيماريها نخواهد شد اما هنوز پتانسيل اينكار وجود دارد . هولوگرام به پزشكان اجازه مي دهد كولونوسكوپي دقيق تر در فضاي مجازي داشته باشند و اين روشها را جايگزين روشهاي فيزيكي سخت و ناراحت كننده نمايند . هولوگرام پزشكي نيز مي تواند يك سرمايه بزرگ براي شناسايي مشكلات موجود در  ارگان هاي بسيار پيچيده، مانند قلب يا مغز باشد .

 توسعه دهنده هاي فن آوري هولوگرافي پزشكي را بشناسيم

نمايشگر سه بعدي واقعي (t3D ) از شركت EchoPixel :

سيستم نرم افزاري t3D مي تواند تصاوير دو بعدي را به تصاوير سه بعدي واقعي و برجسته تبديل كند . جراحان و راديولوژيست ها مي توانند ساختار مجازي را در هر زاويه اي از بدن برش دهند و سپس  تعداد نامحدودي از بخش ها را ايجاد نمايندو  تصاوير را   به صورت هاي مختلف بچرخانند .t3D تنها براي مطالعات اوليه در UCSF ، استنفورد و كلينيك كليولند استفاده شده است، اما اين شركت اميدوار است بتواند دستگاه‌هاي خود را به سرعت گسترش دهد .

نمايشگر حركتي هولوگرافي ZScape از شركت  تصوير برداري زبرا :

اين نمايشگر قادر است هولوگرام واقعي ايجاد كند . با وجود طراحي خوب و عالي ، دانش آموزان و دانشجويان مي توانند به دور بدن حركت كنند و آن را از زواياي متفاوت مشاهده نمايند . اين افراد مي توانند لايه هاي مختلف پوست ، سيستم ماهيچه اي ، سيستم قلبي و عروقي و سيستم اسكلتي بدن را از نزديك درك كنند . شركت تصوير برداري زبرا همكاري خود را  با گروه رسانه اي Zygote در نوامبر سال گذشته به اتمام رساند .اين شركت توانسته است هولوگرام هاي واقعي را در مقياس كوچكتر و قابل حمل تر از ZScape   ايجاد نمايد . هولوگرام هاي زمان واقعي و آپديت شده ي ديجيتالي Realview براي پزشكان شاخته شده است .  اين دستگاه هنوز در مراحل ابتدايي آزمايش خود قرار دارد و منتظر تاييديه هاي مختلف از وزارت بهداشت است .

جستجوگر سه بعدي سلول توسط شركت NanoLive :

ساير شركت ها بر روي ايجاد چاپ مجازي شناور از ارگان ها و قسمت هاي بدن تمركز داشته اند . اما شركت nanolive  دستگاهي را ايجاد كرده است كه از الگوريتم هاي هولوگرامي براي ايجاد تصاوير برجسته از زندگي سلولي و ميكروبي استفاده ميكند . شما مي توانيد اين تصاوير را بر روي تبلت و يا ساير دستگاههاي هوشمند مشاهده كنيد و آن ها را بر اساس دستگاه خود تطبيق نماييد . جستجوگر سه بعدي سلول هنوز  نتوانسته راه خود را به سوي تنظيمات پزشكي باز كند اما نانو لايو اميدوار است اين دستگاه به محققان، پزشكان وبيمارن كمك كند تا نحوه ي كار بيماريها  و اختلالات در سطح ميكروسكوپي را درك كنند.

 


برچسب: هولوگرام، هولوگرام ها، هولوگرافي، هولوگرافيك، هولوگرافي ها، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۴:۵۹ توسط:نادر رفيعي موضوع:

استفاده از واتر مارك ها

 واترمارك ها را كمي بهتر شناسيم 

اگر به دنبال توليد كالايي بي نظير هستيد بايد به نكات بسيار خوبي توجه داشته باشيد.من يكي از اين نكات را به شما خواهم گفت و آن ضد كپي يا ضد جعل كردن كالاي خود ميباشد.به اين شيوه ميتوانيد به راحتي درباره كالايي را ايجاد كنيد كه به ميزان بالايي مشتريان خود را راضي نگاه داشته است.

واترمارك ويژگي است  كه در مرحله توليد كاغذ ايجاد مي شوند و قدمت بسيار زيادي دارند. اولين بار شركت فابريانو در كشور ايتاليا اين پديده را توليد كرد.  معمولا در اكثر اسكناس ها و چك پول ها از واترمارك به عنوان يك ويژگي امنيتي آشكار استفاده مي شود. واتر مارك كه در فارسي با عنوان نقش-آب نيز شناخته مي شود، به دو روش توليد مي شود كه هركدام جلوه اي مخصوص به خود را روي كاغذ به جاي مي گذارد.

توليد واترمارك چگونه ممكن است؟ 

توليد واترمارك با كيفيت بالا امكان پذبر است. طرحي كه روي آن نقش مي بندد از اختلاف ضخامت كاغذ در نواحي مختلف آن به وجود مي آيد.

واتر مارك در حالت عادي نيز مشاهده مي شود ولي هنگامي كه در مقابل نور مستقيم قرار مي گيرد طرح خود را به شكل بهترو قابل توجهي نشان مي دهد.

 • Dandy Roll: در اين روش با استفاده از يك نورد (Roller) سبُك كه طرح مورد نظر روي آن به صورت خطي برجسته (Emboss) شده است، نقش واتر مارك صورت مي گيرد.

خطوط كم رنگ و ضعيف را با سيم در جهت موازي با محور نورد قرار مي دهند و خطوط قوي تر  و Bold، را با زنجيره اي از سيم موازي با محيط ايجاد مي شوند چرا كه باعث تاثيرگذاري بيشتري روي خمير كاغذ مي شوند. به همين علي به اين تكنيك Wire mark نيز مي گويند.

در جاهايي كه ضخامت كاغذ كاهش مي يابد، نور از الياف كاغذ عبور مي كند و نقش آن روي كاغذ ايجاد مي شود.

 • Cylinder Mould: در اين سيستم امكان ايجاد واترمارك به صورت سايه روشن دار (Tonal) وجود دارد و تصاوير با كيفيت و HighLight دار و مرغوب، همانند تصاوير پرتره روي اسكناس ها و چك پول ها با اين تكنيك صورت مي گيرد.

اين سيستم به صورت قالب نر و ماده تغيير ضخامت را در سطح كاغذ ايجاد مي كند و تصاوير مورد نظر را روي كاغذ منتقل مي كند و ضخامت هاي متنوع و جزئيات بيشتري را ايجاد مي كند.نمونه متعلق به شركت JURA مي باشد.

كاغذ ضد كپي

 
 

برچسب: واتر مارك ها، واتر مارك، كاغذ ضد كپي، ضدكپي، معرفي واتر مارك، درباره واتر مارك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۲۳:۰۳ توسط:نادر رفيعي موضوع:

خوانايي برچسب هاي امنيتي

 روش هايي براي بهبودخوانايي برچسب دست نوشته

درباره اينكه برچسب هاي امنيتي را چگونه بخوانيم راه هاي بسيار زيادي وجود دارد.اما همه اين راه ها داراي مشكلات و فرايند هاي پيچيده اي است.به شما خواهيم گفت كه اين راه ها چگونه ميتوانند بسيار ساده باشند.بنابراين ادامه اين مطلب را بخوانيد.

اينكه  بخواهيد ظروف مرتبط با حلال ها يا مواد شيميايي را برچسب گذاري كنيد يا به دنبال ساير موارد باشيد زياد مهم نيست. خواندن دست خط ساير افراد مي تواند يك موضوع چالش برانگيز باشد.  ماهيت تكراري برچسب هاي دست نوشته اغلب بدين معني است كه با افزايش تعداد، از خوانايي آن كاسته مي شود.  همچنين اين دست نوشته ها توسط يك فرد نوشته نمي شود.اگر برچسب مناسبي استفاده نشود يا برچسبي كه مورد استفاده قرار مي گيرد از بين رفته باشد شرايط بدتر مي شود. شايد بتوان گفت يكي از نكات كليدي براي مواجهه با چنين مشكلاتي اين است كه مطمئن شويد برچسب مناسبي داريد و  داده هاي دست نوشته را كمتر مي كنيد.

در ادامه چند مورد از ايده هايي كه براي اين موضوع وجود دارد را با هم مرور مي كنيم.

 1. سعي كنيد از برچسب هاي صنعتي يا آزمايشگاهي استفاده كنيد كه براي چنين محيط هايي طراحي شده است. مواد مقاوم براي چنين برچسب هايي معمولا از پلي استر ساخته مي شود و مي توان آن را با ليزر انتقال حرارتي چاپ كرد. همچنين شما مي توانيد از پرينتر ماتريس نقطه اي استفاده كنيد.
 2. به طور كامل برچسب خود را با ليزر چاپ كنيد. اگر دوست نداريد يك چاپگر مخصوص خريداري كنيد ،چاپ كردن برچسب با  پرينترهاي ليزري A4  راه حل بسيار عالي است. مقاومت برچسب ها مي تواند حلال ها، مواد شيميايي، عوامل پاك كننده، IPA، سوخت  و ساير مواد را تحمل كند.  شما مي توانيد از برچسب هاي خالي يا برچسب هايي استفاده كنيد كه  توسط توليد كننده برچسب از قبل چاپ شده است. به خاطر داشته باشيد كه برچسب هاي ورقه اي را تنها يكبار مي توان چاپ كرد. بالاترين دماي پلي استر حدود ۱۵۰ درجه سانتيگراد است و فرايند چاپ ليزري  تا ۲۲۰ درجه سانتيگراد به مدت ۲۳ تا ۱۰۰۰ ثانيه گرم مي شود. اين موضوع بر روي عملكرد برچسب تاثيري ندارد اما  عاقلانه نيست كه از  ورقه هاي برچسب بيشتر از يكبار استفاده شود.  اگر شما نمي توانيد به طور كامل از ورقه هاي A4 استفاده كنيد سعي كنيد از ورقه هاي A5 يا ورقه هاي كوچكتر بهره مند شويد.  قانوني وجود دارد كه بيان مي كند برچسب هاي مقاوم بايد با كمك ورقه هاي A4 توليد شود
 3. با شرايط سازش كنيد: شما مي توانيد بخشي از برچسب خود را با پرينتر ليزري چاپ كنيد. شما مي توانيد برچسب هاي قابل چاپ و مقاومي را خريداري كنيد و بيشتر داده هاي متغير يا استاتيك خود را به صورت بسته اي چاپ كنيد. نرم افزارهاي طراحي برچسب به شما اجازه مي دهد راه حل برچسب گذاري خود را ايجاد كنيد.
 4. برچسب ها را در يك زمان چاپ كنيد.  راه حل ايده آل اين است كه برچسب هاي خود را با پرينتر انتقال حرارتي چاپ كنيد.  اگر بودجه شما براي پرينترهاي سطح ورودي است، استفاده از  پرينترهاي انتقال حرارتي مي تواند انتخاب خوبي باشد. در چنين شرايطي مي توانيد برچسب هاي خود را در يك زمان مخصوص و بر اساس تقاضا چاپ كنيد. مي توان پرينتر را با مواد برچسب  پر كرد. اين مواد قادرند همه شرايط همچون استون و تينر در محيط هاي صنعتي و زايلن در محيط هاي آزمايشگاهي را تحمل كنند.
 5. برچسب هايي داشته باشيد كه براي شما چاپ شده است. اگر بتوانيد داده ها را به صورت انبوه و از قبل در اختيار داشته باشيد، قادر خواهيد بود برچسب ها را از قبل چاپ كنيد و به دست افراد برسانيد. در چنين شرايطي كار اضافي و خسته كننده نخواهيد داشت.
 6. برچسب هايي همچون امضا و مهر و موم را به عنوان يك راه حل در نظر بگيريد. اگر مجبور هستيد از برچسب هاي دست نوشته استفاده كنيد و به دنبال مقاومت بالا در اين برچسب ها هستيد، بهتر است از اين راه حل استفاده نماييد. در اين شرايط برچسب به طور حرفه اي بر روي طراحي شما چاپ مي شود و در آن نواحي مخصوصي براي نوشتن داده ها وجود دارد. همچنين يك ورقه تميز بر روي متصل شده است. بعد از اينكه روي برچسب خود اطلاعات مورد نياز را نوشتيد، مي توانيد ورقه را روي آن بكشيد . بابت مقاومت آن خيالتان راحت باشد.

  هولوگرام

  برچسب امنيتي

  برچسب ضد سرقت

برچسب: هولوگرام، برچسب امنيتي، برچسب ضد سرقت، برچسب هاي امنيتي، هولوگرام ها، انواع برچسب هاي ضد سرقت، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۲۷:۱۵ توسط:نادر رفيعي موضوع:

استفاده از هولوگرام ها در ميكروسكوپ ها

 معرفي ميكروسكوپ هاي كوچك

ابزار هاي مختلفي اين روز ها از هولوگرام ها استفاده ميكنند.اما آيا ما همه اين ابزار  را ميشناسيم؟بگذاريد به شما صحبتي درباره برخي از اين ابزار داشته باشيم .يكي از اين ابزار ها را ميكروسكوپ ها به خود اختصاص داده اند.اما چگونه؟

يكي از موارد امنيتي موجود در هولوگرام ، استفاده از حروف يا اشكال بسيار ريز بصورت Micro Text و Micro Image  است و جهت رويت اين گونه تصاوير بايد از ابزارهاي بزرگ نمائي با درجه بزرگنمائي۲۵ مرتبه به بالا استفاده نمود . به همين منظور ايران هولوگرام قادر به ارائه انواع ميكروسكوپ هاي كوچك با طرحهاي متفاوت و قدرت بزرگ نمائي مختلف ، جهت رفع نياز مشتريان خود مي باشد .


برچسب: ميكروسكوپ، هولوگرام، هولوگرام ها، انواع هولوگرام، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۱:۲۶ توسط:نادر رفيعي موضوع:

دارايي ها و باركد ها

شيوه ي مديريت دارايي ها با استفاده از باركدها

باركد ها اين قابليت را دارند تا عرصه هاي بسيار زيادي به ما و صنعتمان كمك كنند اما مهم ترين كارايي آنها را ميتوان ياري رساندن درمديريت دارايي ها دانست كه ما در اين مطلب قصد داريم درباره اين موضوع با شما بيشتر از پيش صحبت كنيم.اين نكته كه اين باركد ها چگنه اين فعاليت را انجام ميدهند موضوع مورد بحث ما خواهد بود.

باركدها بعنوان يك ماشين خواناناي اطلاعات بر روي يك سطح عيني قابل اسكن تعريف ميشود.
خطوطي هستند با پهنا و ارتفاع متفاوت و زنجيره اي از حروف و اعداد.زماني كه با يك باركد اسكنر اسكن ميشود,زنجيره بازگشته ميشود.
باركدها اغلب اوقات در اقلام خرده استفاده ميشوند,يعني جايي كه پرينت گرفته شده و به اقلام متصل ميشود تا اسكن شده و براي بررسي يا ابتياع آماده گردد.اسكن رمز اقلام را با اشاره به مورد فروش يا سيستم مديريت دارايي نشان ميدهد.در بخش خرده فروشي,باركد راهي آسان براي شناسايي اقلام و قيمت گذاري آنهاست.باركد براي ديگر اهداف از جمله كتابخانه ها و بيمارستان ها و سيستم ساعت هاي ضربه اي استفاده ميشود.
اين حقيقت كه باركدها در حدود چهل سال اطرافمان بوده اند شاهدي بر مزيت هاي آن هاست.آن ها سريع ,مناسب و استفاده ي آن ها آسان است.آن ها كاغذ كمي مصرف ميكنند و اطلاعات محدود و سريعي را ارايه ميدارند و هزينه هاي نيروي كار را كاهش ميدهند.بعلاوه,پرينت گرفتن برچسپ ها و الصاق آن ها به اقلام كاري بسيار زمان بر است.باركدها ملزم به سرمايه گذاري در ديگر تكنولوژي ها نيز ميباشند,مانند خواننده ها و اسكنرها.
باركدها براي برخي گروه ها متداول هستند.هنوز ميتوانيم استفاده از آن ها در آينده را پيش بيني كنيم.براي مثال باركد هاي نامريي در حال توسعه بعنوان راهي براي حفاظت مصرف كنندگان و خرده فروشان از محصولات جعلي و قلابي ميباشد.باركدهاي نامريي از اجزاي ريزي استفاده ميكنند كه از نزديك براي چشم غيرمسلح قابل رويت هستند چ با محتويات اساسي دي اكسيد سيليكون خالص,برچسپ ها حتي خوردني هستند و طول عمر نامحدودي دارند و ميتوانند در شرايط حاد مقاومت كنند.كندن آن ها غيرممكن است و ميتوانند نوسازي شوند حتي اگر محصولات خراب شده اند.با استفاده از باركدهاي نامريي شركت هاي توليدي كه نمونه هايي از جعل را ميبينند ميتوانند در كاهش محصولات قلابي توليد كنند.

شناخت باركد،كد QR و RFID

چند مطلب پيش را اگر بازكنيد به اين خواهيد رسيد كه ما از باركد ها چه استفاده هايي ميكنيم.اما در اين مطلب نوبت به اين رسيده است تا دو نمونه از باركد ها را به شما معرفي كنيم و اينكه به شما بگوييم اين باركدها قرار است چگونه به ما در كارها و صنعتمان كمك كنند.پيگردي محتويات با ارزش:چگونه باركدها يا رمز هاي كيو.آر و آر.اف.آي.دي ها در مديريت دارايي هايتان ميتوانند به شما كمك كنند.
از آنجا كه اسكنر باركد نخستين بار در سال هزارونهصد و هفتاد و چهار معرفي شده و ريگلي گام به اولين كسي كه روي بسته بندي محصولاتش باركد داشت تبديل شد.باركد ها بعنوان راحت ترين راه براي خرده فروشان است تا اطلاعات درخصوص اقلام را جست و جو كنند.باركد ها سريع,مناسب و استفاده ي آن ها آسان است,آن ها كاغذ مصرف شده ي كمي را دارا هستند و جاي زيادي نيز نميگيرند.در اينكه آن ها بصورت گسترده استفاده ميشوند نيز هيچ ترديدي نيست.
استفاده از باركدها ساده است و آن ها گران نميباشند.ميزان اطلاعاتي كه ميتواند در آن ها كد گذاري شود نيز محدود است.در ده سال گذشته تكنولوژي جديد پيشرفت كرده است و ميتواند ميزان اطلاعات بيشتري را كدگذاري كند.
گفته شد كه,تغييرات اساسي در سيستم باركدها چشم گير بوده است.اين جريان تغييرات ابتدا در سال دوهزار و سيزده اتفاق افتاد,يعني زماني كه وال مارت تمام توليد كنندگان را ملزم به استفاده از برچسپهاي آر.اف.آي.دي بر روي اقلام كرد.
هنوز هم,حتي برچسپ هاي آر.اف.آي.دي و كيو.آر انتخابي زيستي براي بعضي از گروه ها ميباشند,اكثريت هنوز ميپندارند كه باركدها موثرترين راه براي اداره ي گردشات و مديريت امكانات ميباشد.ميتوانيم استفاده از باركدها را در آينده پيش بيني كنيم؟و اما بعد از تكنولوژي پيگردي بيسيم و نرم افزار تجهيزاتي چيست؟بياييد با مبادي اوليه شروع كنيم.

 


برچسب: باركد، باركد ها، هولوگرام، هولوگرام ها، انواع هولوگرام، انواع باركد ها، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۰۰:۴۲ توسط:نادر رفيعي موضوع:

استفاده بهتر از هولوگرام ها

استفاده از هولوگرام  ها 

اگر قصد داريد كه از هولوگرام ها دوري كنيد بايد به شما بگوييم كه در حال پشت كردن به پيشرفت خود و پشت كردن به آينده هستيد.اما نكته بسيار مهم درباره هولوگرام ها ضرورت استفاده است كه در ادامه بررسي خواهيم كرد..

●كليك دوم؛ اندر ضرورت هولوگرام
«مسأله‌ اساسي شكايت‌هاي زيادي بود كه مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان و توزيع‌كنندگان از خدمات برخي شركت‌ها و دارندگان كارت‌ها داشتند. عده‌اي از افراد و شركت‌ها با حداقل امكانات كارت‌هايي منتشر ساخته و به‌دست مردم مي‌‌دادند كه موجب نارضايتي‌هاي فراوان مي‌‌شد. ما اين‌جا ۳۶۰ نوع كارت را گردآوري كرده‌ايم كه در بازار ارايه شده‌اند و شمار زيادي از آن‌ها از استانداردها و كيفيت لازم برخوردار نيستند.در واقع ارايه برچسب هولوگرامي به معناي وجود قابليت و داشتن استانداردهاي لازم براي ارايه خدمات اينترنت است. كميته تخصصي اينترنت در انجمن، امكانات شركت‌ها را بررسي كرده و كيفيت كارشان را تأييد مي‌‌كند. در واقع لوگو اين انجمن روي كارت‌ها به معناي تضمين حداقل كيفيت آن كارت‌ها است.
«هولوگرام انجمن شركت‌هاي انفورماتيك، نوعي استاندارد است. بايد تمام آن‌چه درباره يك كارت از طرف ISP مربوطه اعلام مي‌‌شود، به درستي وجود داشته باشد آيا سرعت اتصال ۵۶ كيلوبايت هست يا نه؟ آيا تمام مدتي كه روي كارت اعلام شده (مثلاً ۵ ساعت)،‌واقعاً ۵ ساعت كامل است يا مثلاً ۵/۴ ساعت؟ آيا پشتيباني در هر ساعتي از شبانه‌روز وجود دارد و پاسخگوي مشكلات و پرسش‌هاي مشتريان هستند؟ چنان‌چه در هر يك از اين موارد كم و كاستي باشد، خريداران كارت‌ها مي‌‌توانند شكايت كنند و انجمن رسيدگي خواهد كرد.»ضمانت اجرايي انجمن چيست؟
 
«انجمن با شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنت كه از هولوگرام انجمن استفاده مي‌‌كنند، قرارداد دارد و كار آن‌ها به‌طور پيوسته چك مي‌‌شود.»اگر تخلفي مشاهده شود،‌ هولوگرام داده نمي‌‌شود و حتي ممكن است در صورت تداوم تخلف از انجمن اخراج شوند. به هر حال شركت‌هايي كه خدمات درست ارايه ندهند، به مشتريان خود خسارت وارد كرده‌اند و ملزم به جبران خسارت هستند. هدف اين پروژه دفاع از حقوق مصرف‌كننده است. اما به موازات انجمن شركت‌هاي انفورماتيك، انجمن ديگري نيز با همين دغدغه‌ها و اهداف چنين مأموريتي را در دستور كار دارد.
عده‌اي در تهران و شهرستان‌ها كارت‌هاي اينترنت چاپ و توزيع مي‌‌كردند كه پشتوانه‌اي نداشت. بعضي تقلبي بودند و بعضي‌ها سرويس خوبي نداشتند. انجمن‌ ISPها به منظور حفظ حقوق مصرف‌كننده،‌ هولوگرام‌هايي را تهيه كرده كه نصب آن‌ها بر روي كارت‌ها، براي مشتريان اطمينان بخش باشد.شركت‌هايي كه درخواست هولوگرام داشته باشند، اگر عضو انجمن ISPها نباشند، ابتدا به عضويت درمي‌آيند و پس از احراز قابليت‌ها و شرايط آن‌ها، برچسب هولوگرامي در اختيارشان قرار مي‌‌گيرد.»
دبير انجمن ISPها خبر مي‌دهد كه هولوگرام طراحي شده توسط اين انجمن در تهران و ۸ استان ديگر توزيع شده‌اند و يادآور مي‌‌شود كه اعضاي انجمن ISPها در حال حاضر ۲۳۵ شركت است، در حالي كه حدود ۴۰۰-۳۰۰ شركت غير عضو نيز در تهران و بيشتر در شهرهاي دوره‌افتاده‌تر، غير عضو هستند و به ارايه خدمات اينترنت مي‌‌پردازند.در اين زمينه فرهنگ‌سازي مهم‌ترين نقش را دارد و از طريق اطلاع‌رساني و آگاه ساختن مصرف‌كننده نهايي مي‌‌توان به نتايج مطلوبي رسيد.«بين انجمن شركت‌هايانفورماتيك و اتحاديه‌هاي توزيع جرايد، سوپرماركت‌ها و كتابفروش‌ها تفاهم‌نامه امضا شده، در واقع ما به عنوان كارشناس و مجري آن اتحاديه‌ها، اقدام به ارزيابي شركت‌ها و ارايه ليبل‌هاي هولوگرام مي‌‌كنيم و آن‌ها طبق مقررات صنفي خود مي‌‌توانند به اعضاي صنفشان بگويند كالاها و اجناس نامطلوب و فاقد كيفيت را نفروشند.»اين پروژه از دو سال پيش به درخواست همين اتحاديه‌ها مورد بررسي قرار گرفته و حدود دو ماه است كه اجرا مي‌‌شود و با همكاري اين اتحاديه‌ها از ماه آينده اجباري مي‌‌شود.

 برچسب هولوگرام كارت هاي اينترنتي چگونه است؟

برچسب كه هاي هولوگرامي داراي كاربرد هاي بسيار متفاوتي هستند كه شما تا به اين نقطه با بسياري از اين كاربرد ها آشنا شديد اما اينك ميخواهيم كاربرد اين هولوگرام ها را در دنياي مجازي و هولوگرام ها بررسي كنيم.

ده‌ها نوع كارت اينترنت در بازار ارايه مي‌‌شود، بعضي از آن‌ها اسم و رسم‌دار و صاحب آگهي‌هاي متنوع در رسانه‌ها هستند و برخي گمنام‌تر. اغلب مردم براي خريد كارت، از دوستان و آشنايانشان در مورد كيفيت كارت‌ها پرس و جو مي‌‌كنند. ولي هميشه اين توصيه‌ها درست از آب درنمي‌آيد، كم نيستند كساني كه در استفاده از كارت‌هاي مختلف دچار مشكلاتي مي‌‌شوند.برخي از كارت‌هاي اينترنت موجود در بازار داراي برچسب‌ هولوگرامي هستند و شمار زيادي نيز بدون اين برچسب‌ها ارايه مي‌‌شوند. اين در حالي است كه برخي اعلان‌هاي نصب شده پشت شيشه دكه‌هاي روزنامه‌فروشي، ما را به خريد كارت‌هاي داراي هولوگرام تشويق مي‌‌كنند. ماجراي اين برچسب‌هاي هولوگرامي چيست؟ اين داستان را در پنج كليك پيگيري مي‌‌كنيم.

 

●كليك اول؛ كارت اينترنت موجود است

ده‌ها نوع كارت اينترنت در بازار ارايه مي‌‌شود، بعضي از آن‌ها اسم و رسم‌دار و صاحب آگهي‌هاي متنوع در رسانه‌ها هستند و برخي گمنام‌تر. اغلب مردم براي خريد كارت، از دوستان و آشنايانشان در مورد كيفيت كارت‌ها پرس و جو مي‌‌كنند. ولي هميشه اين توصيه‌ها درست از آب درنمي‌آيد، كم نيستند كساني كه در استفاده از كارت‌هاي مختلف دچار مشكلاتي مي‌‌شوند.وقتي كارت‌ها را از نزديك بررسي كنيد، خواهيد ديد از نظر ضخامت و جنس (مقوايي يا PVC) و … تفاوت‌هايي دارند. از طريق چاپخانه‌ سبزآرنگ (يكي از مراكز چاپ روي كارت‌هاي PVC) با رضا حيدري (مديرعامل شركت ارتباط رسان افق) آشنا مي‌‌شويم كه با اين چاپخانه همكاري دارد و از توليدكنندگان كارت‌هاي اينترنت و تلفن است و حالا در زمينه تهيه هولوگرام نيز فعاليت دارد.

انجمن شركت‌هاي انفورماتيك اقدام به شناسايي شركت‌هاي داراي صلاحيت براي ارايه خدمات اينترنت كرده و هولوگرام‌هاي اختصاصي خود را در اختيار آن شركت قرار مي‌‌دهد. ما به عنوان مجري، تهيه هولوگرام‌ها را به عهده داريم و چند ميليونهولوگرام مورد نياز انجمن را با مشخصات دقيق مورد نظر آن‌ها، تهيه كرده و در اختيارشان قرار مي‌‌دهيم. شركت‌هايي كه مورد تأييد اين انجمن باشند مي‌‌توانند به تعداد دلخواه از اين هولوگرام‌ها خريداري كنند و روي كارت‌هاي اينترنت خود بچسبانند. اين هولوگرام‌ها داراي شماره سريال هستند و روي آن‌ها نوشته شده (دست‌كم كيفيت اين كارت توسط انجمن شركت‌هاي انفورماتيك ايران تضمين شده است) همچنين تعدادي اعلان روي كاغذ متالايز A۴ چاپ كرده‌ايم كه در اختيار كيوسك‌هاي مطبوعاتي قرار مي‌‌‌گيرد و به خريداران توجه مي‌‌دهد كه كارت‌هاي داراي هولوگرام را خريداري كنند.شركت ارتباط رسان افق به گفته مديرعامل آن، يكي از توليدكنندگان عمده كارت اينترنت و تلفن است كه تجهيزات مختلف چاپ و پانچ و پين‌گذاري و چاپ مركب اسكرچ و همچنين مگنت و … را در اختيار دارد و براي كارهاي پرتيراژ و چاپ در ابعاد دو ورقي از همكاري سبزآرنگ بهره‌مند مي‌‌شود.بد نيست همين جا يادآوري شود كه از جمله شركت‌هاي بزرگ توليدكننده كارت‌هاي اينترنت مي‌‌توان از لاله كامپيوتر، صاايران و رايا ويستا نيز نام برد كه از نظر تجهيزات و امكانات و وسعت كار و تنوع كارت‌ها وعمليات تخصصي تفاوت‌هايي دارند. بحث هولوگرام را پي بگيريم.

 
 

برچسب: هولوگرام، هولوگرام ها، برچسب هولوگرامي، برچسب هاي هولوگرامي، چاپ هولوگرام،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۴۵:۵۳ توسط:نادر رفيعي موضوع:

نحوه ايجاد هولوگرام

روش ساخت هولوگرام

پيش از پر داخت به جزييات،يك بازبيني خيلي سريع از ساخت هولوگرام بعمل مي آوريم.ايجاد يك هولوگرام با ثبت ،الگوي تداخلي كه به اين صورت انجام ميشود:

هنگامي كه نور حاصل از ليزري پايدار با با نور بازتابي خود شي را روشن ميكندو به آن ميخورد.نكته اصلي منظم كردن نور ليزر،شئ و فيلم يا صفحه ي ثبت به صورتي است كه ميتواند الگوي تداخل را بگيرد.هنگامي كه اينكار انجام شود،ما نياز داريم كه شئ و صفحه ي فيلم را تحت تابش ليزر قرار دهيم ونگاتيو تحت تاثير ليزر را كامل كنيم .هنگامي كه بتوانيم اينكار را انجام دهيم ،تكميل كل مراحل سه دقيقه ميشود.

آسانترين راه براي ساخت هولوگرام

در اين راهنما،ما تلاش خواهيم كرد تا قانون اينشتين را دنبال كنيم تا شما بتوانيد به سادگي هولوگرام بسازيد.

سازوكارهايي كه ما در اينجا پيشنهاد ميكنيم از نظر فيزيكي تا حد امكان ساده هستند.در اين پروسه،ما هولوگرام را نه تنها تا حد امكان ساده ميسازيم بلكه آنها را ايمن،ارزان و دست يافتني تر براي افراد جوان ميسازيم.

بيشتر آيتم هاي حياتي توضيح داده شده در اين مقاله،ميتواند در بسته ي لوازم هولوگرام در اينتگراف و يا به صورت جداگانه پيدا شوند.بسته ي لوازم به شما اجازه ميدهد تا انواع مختلف هولوگرام ها را بسازيد،كه شامل هولوگرام انعكاسي(قابليت ديد با نور سفيد)و هولوگرام انتقالي(قابليت ديد و افكندن با نور ليزر)،ميشود.


برچسب: هولوگرام، توليد هولوگرام، ساخت هولوگرام، هولوگرافي، هولوگرافيك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۰۴:۲۰ توسط:نادر رفيعي موضوع:

برچسب كوپن چيست

نمونه هايي از برچسب هاي كوپن

مستطيل يكي از پر كاربرد ترين اشكال هندسي است كه ميتوانيم آن را در بسياري از موارد كاربرد هاي هولوگرامي پيدا كرد زيرا با استفاده از ميتوانيم در فضاي كافي كه به ما ميدهد ارائه ي خدمات دهيم.بنابر اين كارايي اين نمونه از هولوگرام ها بسيار بالاتر از بقيه اي اشكالي است كه يك هولوگرام ميتواند داشته باشد.ولي تعداد زيادي شكل ديگر هم وجود دارد كه شما مي توانيد براي ساخت كوپن خود و براي متمايز شدن آن در نظر بگيريد.ستاره،بيضي،الماس و غيره.ما بيش از ۲۰۰۰ طرح داريم كه شما مي-توانيد شكل و اندازه ي مناسبي كه در هماهنگي با بسته بندي محصول شما باشد را انتخاب كنيد

چگونگي برقراري ارتباط برچسب هاي كوپن با ذهن مشتري

ما براي پيشرفت ابتدا بايد هدف هاي خود را به خوبي تشخيص دهيم پس از اينكار به قسمتي بسيار جالب از كار ميرسيم كه آن را طراحي هنري ميناميم.با كار كردن با يك طراح برچسب حرفه اي،دست يابي به يك كار هنري باكيفيت را آسان مي كنيد كه نه تنها چاپ به خوبي صورت مي پذيرد بلكه براي مشتريان هم چشم نواز است.چه شما قصد داشته باشيد كه يك متخصص طراحي استخدام كنيد و چه روي مهارت هاي طراحي خود حساب كرده باشيد،در اينجا چند سرفصل وجود دارد كه به شما در تهيه ي برچسب هاي كوپن و استيكرهاي ترفيعي كمك مي كند كه باعث مي شود پيغام شما به چشم مشتريان بيايد.


برچسب: هولوگرام، هولوگرافيك، هلوگرام، باركد، كوپن، برچسب هاي كوپن، هولوگرام ها، ايجاد كوپن، كوپن چيست، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۲:۱۶ توسط:نادر رفيعي موضوع:

كاربرد هولوگرام سه بعدي

 صحبت هايي درباره هولوگرام سه بعدي

ما يعني شركت پرتونگار ايرانيان يا همان ايران هولوگرام در حال تلاش بسياري زيادي در عرصه هلوگرام ها هستيم.عمده اين تلاش صرف كار هايي ميشود كه ما در آن ميتوانيم هولوگرام هايي توليد كنيم كه بيشنرين ميزان رضايت را از مشتريان ببريم.اين توليد شامل هولوگرام هايي مانند هولوگرام سه بعدي  و انواع برچسب ها نظير  برچسب ضد سرقت … دارند. محصولات هولوگرامي توليد شده توسط  اين شركت اعتبار و سرمايه شما را حفظ مي كند و با استفاده از روش هاي پيش رفته هولوگرام هايي توليد مي كنند كه نياز و امنيت شما را برآورده كند .
با ما در ارتباط باشيد و اطلاعات كافي در باب محصولات و برچسب هاي هولوگرامي و برچسب امنيتي به دست آوريد .اين شركت محصولات چشم نوازي را توليد مي كند كه سبب شگفت زدگي مشتريان مي شود .

طريقه ي توليد تصاوير سه بعدي

همه ما بر اين امر واقف هستيم كه در دنياي امروزمان علم وتكنولوژي حرف اول را در زندگي بسياري از ما ميزندو اما ما ميخواهيم تكنولوژي اي را در اين مطلب به شما معرفي كنيم كه به طور مستقيم در زندگي مردم ادي دخالت ندارد اما اين مسعله باعث بي اهميت اين مطلب نميشود.دانشمندان در دنياي امروز موفق به توليد يك سري از موادي شده اند كه با استفاده از آنها ميتوانند در ميان تصاوير ساده ي دو بعدي قديمي يك سري از اشيائي را جايگذاري كنند كه در ميان اين تصاوير دو بعدي يك سري از تصاوير سه بعدي را اتوليد و انتشار دهند.اما اين نكته را به شما بگوييم كه  برخلاف هولوگرام ها كه به منبع نور خاصي نياز دارند ،اين سطوح به نور متعادلي براي ايجاد تصوير نياز دارند .
اين سطوح سه بعدي نقش مهمي در تكنولوژي دارند ،براي مثال به كار گيري اين فناوري در تلويزيون و گوشي هاي هوشمند رايج بدون نياز به پرداخت قيمت هاي كمر شكن اهميت والايي دارد .پروژكتورها بدون در نظر گرفتن زوايا مي توانند به سطوح صفحات نمايشگر به حركت در آيند .


برچسب: هولوگرام، هولوگرام سه بعدي، برچسب هولوگرامي، برچسب ضد سرقت، برچسب هولوگرام سه بعدي، هلوگرام، هولوگرام ها، هولوگرام ها را بشناسيم، ايران هولوگرام، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۷:۱۷ توسط:نادر رفيعي موضوع:

كاربرد مهرهاي حرارتي هولوگرام

معرفي چند كاربرد مهرهاي حرارتي هولوگرامي

محصولات مختلفي مي توانند توسط مهرهاي حرارتي  آراييد.فويل هاي مهر زني حرارتي هولوگرم ها با كاغذ،پلاستيك،سطوح چرمي بوسيله ي ابزار مهر زني در هم آميخته مي شوند و بوسيله ي كاغذ ،pvc،چرم و…يكپارچه مي شوند. كارت هاي اعتباري معروف ترين ي مورد استفاده از مهر زني حرارتي هولوگرام هستند.

الف)الگو هاي طراحي مدل هاي عمومي مهر زني حرارتي هولوگرام

ب)مشخصه هاي روكش هاي مهر زده شده حرارتي هولوگرام و دماي مهر زني حرارتي

پ)دستگاه هاي مهر زني حرارتي هولوگرام و پروژه هاو همه ي توليدات خط توليد،انتقال تكنولوژي و تعليم و آموزش

ت)ماشين ها و وسايل مهر زني حرارتي و فرآيند هاي آن

ث) كارت هاي هولوگرام دار با فرآيند مهر زني حرارتي هولوگرام ها

ج)راه حل مهرزني حرارتي براي محصولات مختلف

روكش هاي مهر زني حرارتي هولوگرام،با فرآيند مهر زني حرارتي،مي توانند روي انواع بسيار گوناگوني از مواد مثل كاغذ،چرم مصنوعي،پارچه،آهنو پلاستيك منتقل شوند.پر واضح است كه روكش هاي داغ مي توانند به راحتي شكل ها و ارزش محصولات را ارتقا دهند. روكش هاي مهر زده شده حرارتي هولوگرام در همه ي محصولاتِ بسته بندي،كارت هاي دعوت, هدايا،لوازم التحرير،تقويم ها،جلد هاي كارت هاي اعتباري،اشيا چرمي وانواع گوناگوني از پلاستيك ها مثل اجزاي تلفن مي توان استفاده كرد.وقتي همراه باعرف الگو يا لوگو طراحي شدند،روكش هاي مهرزني حرارتي هولوگرام به روكش هاي محافظت كننده اي  تبديل مي شوند كه كارت هاي اعتباري،گذرنامه هاواسناد باارزش را از اسناد تقلبي را محافظت مي كنند.


برچسب: هولوگرام+هولوگرافيك+هالوگرام+ساخت مهرهاي حرارتي هولوگرامي+هلوگرام،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ تير ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۰:۲۰ توسط:نادر رفيعي موضوع: