آشنايي با هولوگرام كارت پي وي سي

هولوگرام ها تك بعدي را بشناسيم

شناخت انواع باركدهاي يك بعدي

باركد هاي دو بعدي و سه بعدي را شايد براي شما معرفي كرده باشيم اما دراين مطلب مخيواهم به شما يك نمونه از نمونه هاي باركد ها و كاربرد هايي كه دارد را بگويم و اين تنها مختص به باركد هاي تك بعدي خواهد بود.بنابر اين ادامه اين مطلب را از دست ندهيد كه شرط پيشرفت شما خواهد بود.

معمولا باركدهاي يك بعدي داده را با تغيير پهنا و فضاي خطوط عمودي نشان مي دهد ويك بعدي و خطي ناميده مي شوند .برخي از باركدهاي سنتي وشناخته ترين نوع اين باركدها همانند upc,EANشامل اين دسته مي شوند .

 1. باركدهاي ۳۹

  باركد ۳۹براي برچسب گذاري محصولات در ميان صنايع كه معمولا درصنعت اتوماسيون سازي و وزارت دفاع آمريكا يافت مي شود ،به كار برده مي شود .در اين نوع باركد از حروف و رقم استفاده مي شود و از نام آن اين مطلب استنباط مي شود كه ۳۹كاراكتر در آن پيدا مي شود –در حالي كه در نمونه هاي سابق اين باركد تعداد كاراكترها به ۴۳رسيده است .
  صنعت:اتوماسيون سازي و وزارت دفاع
 2. باركدهاي ۱۲۸

  باركدهاي ۱۲۸بسيار كوچك و فشرده هستند و در رياضيات و صنايع حمل و نقل براي ترتيب و توزيع مورد استفاده قرار مي گيرند .اين باركدها بر روي محصولات زنجيره اي با محموله هاي سري شماره گذاري شده ي ترابري چسبانده مي شوند.اين باركد بسيار مستحكم هستند و اطلاعات گوناگوني را در خود ذخيره مي كنند .

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/9/20 ساعت: ۱۶ توسط:iranholo :

دارايي ها و باركد ها

شيوه ي مديريت دارايي ها با استفاده از باركدها

باركد ها اين قابليت را دارند تا عرصه هاي بسيار زيادي به ما و صنعتمان كمك كنند اما مهم ترين كارايي آنها را ميتوان ياري رساندن درمديريت دارايي ها دانست كه ما در اين مطلب قصد داريم درباره اين موضوع با شما بيشتر از پيش صحبت كنيم.اين نكته كه اين باركد ها چگنه اين فعاليت را انجام ميدهند موضوع مورد بحث ما خواهد بود.

باركدها بعنوان يك ماشين خواناناي اطلاعات بر روي يك سطح عيني قابل اسكن تعريف ميشود.
خطوطي هستند با پهنا و ارتفاع متفاوت و زنجيره اي از حروف و اعداد.زماني كه با يك باركد اسكنر اسكن ميشود,زنجيره بازگشته ميشود.
باركدها اغلب اوقات در اقلام خرده استفاده ميشوند,يعني جايي كه پرينت گرفته شده و به اقلام متصل ميشود تا اسكن شده و براي بررسي يا ابتياع آماده گردد.اسكن رمز اقلام را با اشاره به مورد فروش يا سيستم مديريت دارايي نشان ميدهد.در بخش خرده فروشي,باركد راهي آسان براي شناسايي اقلام و قيمت گذاري آنهاست.باركد براي ديگر اهداف از جمله كتابخانه ها و بيمارستان ها و سيستم ساعت هاي ضربه اي استفاده ميشود.
اين حقيقت كه باركدها در حدود چهل سال اطرافمان بوده اند شاهدي بر مزيت هاي آن هاست.آن ها سريع ,مناسب و استفاده ي آن ها آسان است.آن ها كاغذ كمي مصرف ميكنند و اطلاعات محدود و سريعي را ارايه ميدارند و هزينه هاي نيروي كار را كاهش ميدهند.بعلاوه,پرينت گرفتن برچسپ ها و الصاق آن ها به اقلام كاري بسيار زمان بر است.باركدها ملزم به سرمايه گذاري در ديگر تكنولوژي ها نيز ميباشند,مانند خواننده ها و اسكنرها.
باركدها براي برخي گروه ها متداول هستند.هنوز ميتوانيم استفاده از آن ها در آينده را پيش بيني كنيم.براي مثال باركد هاي نامريي در حال توسعه بعنوان راهي براي حفاظت مصرف كنندگان و خرده فروشان از محصولات جعلي و قلابي ميباشد.باركدهاي نامريي از اجزاي ريزي استفاده ميكنند كه از نزديك براي چشم غيرمسلح قابل رويت هستند چ با محتويات اساسي دي اكسيد سيليكون خالص,برچسپ ها حتي خوردني هستند و طول عمر نامحدودي دارند و ميتوانند در شرايط حاد مقاومت كنند.كندن آن ها غيرممكن است و ميتوانند نوسازي شوند حتي اگر محصولات خراب شده اند.با استفاده از باركدهاي نامريي شركت هاي توليدي كه نمونه هايي از جعل را ميبينند ميتوانند در كاهش محصولات قلابي توليد كنند.

شناخت باركد،كد QR و RFID

چند مطلب پيش را اگر بازكنيد به اين خواهيد رسيد كه ما از باركد ها چه استفاده هايي ميكنيم.اما در اين مطلب نوبت به اين رسيده است تا دو نمونه از باركد ها را به شما معرفي كنيم و اينكه به شما بگوييم اين باركدها قرار است چگونه به ما در كارها و صنعتمان كمك كنند.پيگردي محتويات با ارزش:چگونه باركدها يا رمز هاي كيو.آر و آر.اف.آي.دي ها در مديريت دارايي هايتان ميتوانند به شما كمك كنند.
از آنجا كه اسكنر باركد نخستين بار در سال هزارونهصد و هفتاد و چهار معرفي شده و ريگلي گام به اولين كسي كه روي بسته بندي محصولاتش باركد داشت تبديل شد.باركد ها بعنوان راحت ترين راه براي خرده فروشان است تا اطلاعات درخصوص اقلام را جست و جو كنند.باركد ها سريع,مناسب و استفاده ي آن ها آسان است,آن ها كاغذ مصرف شده ي كمي را دارا هستند و جاي زيادي نيز نميگيرند.در اينكه آن ها بصورت گسترده استفاده ميشوند نيز هيچ ترديدي نيست.
استفاده از باركدها ساده است و آن ها گران نميباشند.ميزان اطلاعاتي كه ميتواند در آن ها كد گذاري شود نيز محدود است.در ده سال گذشته تكنولوژي جديد پيشرفت كرده است و ميتواند ميزان اطلاعات بيشتري را كدگذاري كند.
گفته شد كه,تغييرات اساسي در سيستم باركدها چشم گير بوده است.اين جريان تغييرات ابتدا در سال دوهزار و سيزده اتفاق افتاد,يعني زماني كه وال مارت تمام توليد كنندگان را ملزم به استفاده از برچسپهاي آر.اف.آي.دي بر روي اقلام كرد.
هنوز هم,حتي برچسپ هاي آر.اف.آي.دي و كيو.آر انتخابي زيستي براي بعضي از گروه ها ميباشند,اكثريت هنوز ميپندارند كه باركدها موثرترين راه براي اداره ي گردشات و مديريت امكانات ميباشد.ميتوانيم استفاده از باركدها را در آينده پيش بيني كنيم؟و اما بعد از تكنولوژي پيگردي بيسيم و نرم افزار تجهيزاتي چيست؟بياييد با مبادي اوليه شروع كنيم.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/8/22 ساعت: ۱۷ توسط:iranholo :

برچسب كوپن چيست

نمونه هايي از برچسب هاي كوپن

مستطيل يكي از پر كاربرد ترين اشكال هندسي است كه ميتوانيم آن را در بسياري از موارد كاربرد هاي هولوگرامي پيدا كرد زيرا با استفاده از ميتوانيم در فضاي كافي كه به ما ميدهد ارائه ي خدمات دهيم.بنابر اين كارايي اين نمونه از هولوگرام ها بسيار بالاتر از بقيه اي اشكالي است كه يك هولوگرام ميتواند داشته باشد.ولي تعداد زيادي شكل ديگر هم وجود دارد كه شما مي توانيد براي ساخت كوپن خود و براي متمايز شدن آن در نظر بگيريد.ستاره،بيضي،الماس و غيره.ما بيش از ۲۰۰۰ طرح داريم كه شما مي-توانيد شكل و اندازه ي مناسبي كه در هماهنگي با بسته بندي محصول شما باشد را انتخاب كنيد

چگونگي برقراري ارتباط برچسب هاي كوپن با ذهن مشتري

ما براي پيشرفت ابتدا بايد هدف هاي خود را به خوبي تشخيص دهيم پس از اينكار به قسمتي بسيار جالب از كار ميرسيم كه آن را طراحي هنري ميناميم.با كار كردن با يك طراح برچسب حرفه اي،دست يابي به يك كار هنري باكيفيت را آسان مي كنيد كه نه تنها چاپ به خوبي صورت مي پذيرد بلكه براي مشتريان هم چشم نواز است.چه شما قصد داشته باشيد كه يك متخصص طراحي استخدام كنيد و چه روي مهارت هاي طراحي خود حساب كرده باشيد،در اينجا چند سرفصل وجود دارد كه به شما در تهيه ي برچسب هاي كوپن و استيكرهاي ترفيعي كمك مي كند كه باعث مي شود پيغام شما به چشم مشتريان بيايد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/6/6 ساعت: ۱۰ توسط:iranholo :

باركدهاي امنيتي

كدهاي دوبعدي (۲D)

نسل جديد كد ها هستند كه نقاط ضعف باركد ها را پوشش مي دهند كه مهم ترين آن افزايش ظرفيت ذخيره سازي اطلاعاتي آن است. اين نوع كد ها فضاي كم تري به نسبت باركد اشغال مي كند و در صورتي كه بخشي از آن مخدوش شود، اسكنر يا قرائت گر مي تواند اطلاعات را بازيابي كند. به همين دليل نسبت به باركد ها، راحت تراسكن و خوانده مي شود. (حتي در زواياي كور نسبت به قرائت گر و يا اسكنر.) از ديگر مزاياي آن در دسترس بودن اپليكيشن اسكن آن ها براي تلفن هاي همراه هوشمند مي باشد.

كد هاي دو بعدي انواع مختلفي دارند كه برخي از آن ها با كد هاي يك بعدي تلفيق شده اند و كارايي خاص خود را دارند.

 • QR Code ) Quick Response Code)
 • AZTEC Code
 • Data Matrix
 • MAXI Code
 • PDF 417
 • Coda Block-F
 • Microsoft Tag
 • كد يك بعدي (۱D)

  كد هاي يك بعدي همان باركد ها (كد هاي ميله اي) هستند كه اطلاعات را با تغيير در ضخامت و فاصله آن ها ، به صورت موازي ثبت مي كند. اين نوع كد ها داراي ظرفيت ذخيره سازي بسيار پاييني هستند و در حد يك سريال يا نام مي تواند ارائه كند.

  باركد ها به شكل يكسان براي يك گروه خاص  مشابه هم استفاده مي شود. ميزان ذخيره سازي آن تا ۱۰۰ بايت است و براي هر بار قرائت توسط اسكنر يا قرائت گر بايد در خط مستقيم نسبت به كد و در فاصله كن صورت مي گيرد و در هر بارر اسكن فقط يك كد خوانده  مي شود كه  از اين لحاظ سرعت كنترل را كاهش مي دهد.

  بارز ترين مثال باركد ها، كد هاي UPC و EAN-13 هستند.

  • UPC )Universal Product Code)
  • EAN-13 )European Article Number)

  هولوگرام

   

 

آشنايي با انواع كدها

كدها ساده ترين سيستم ذخيره سازي و ارائه ي اطلاعات به صورت ديجيتال هستند كه توسط ماشين ها و اسكنر هاي اپتيكي، قابل خواندن هستند. استفاده از كد ها بسيار آسان و مقرون به صرفه هستند و به علت كوچكي و سرعت بالاي توليد و قرائت،  تنوع كاربردي بالايي دارد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/1/19 ساعت: ۰۶ توسط:iranholo :