آشنايي با هولوگرام كارت پي وي سي

هولوگرام هاي سه بعدي توليد شدند

توليد نخستين هولوگرام هاي سه بعدي 

ساخت اولين هولوگرام سه بعدي

نمونه هاي بسيار زيادي از هولوگرام ها در دنياي امروز ما وجود دارند اما اين نكته را بايد در نظرگفت كه آيا همه آنها نيز توليد شده اند؟ما در اين مطلب براي شما اطلاعاتي در نظر گرفته ايم درباره اينكه هولوگرام ها سه بعدي توليد شده اند يا ن؟پس ادامه اين مطلب را از دست ندهيد .

محققان كره اي ساخت هولوگرام هاي سه بعدي ۳۶۰درجه اي كه به مكعب روبيك شهرت داشت ،را مدعي شدند .شركت هاي كنسرسيوم ETRIنوعي نمايشگر هولوگرافي رو ميزي كه از تمامي زوايا قابل مشاهده است ،ساختند .

براساس گزارشات ET اين هولوگرام يك نمونه ي واقعي است به گونه اي كه جلوه هاي سه بعدي را از طريق تصاوير دو بعدي نمايش مي دهد .به عبارت ديگر اين هولوگرام ها يك نمونه ي نمادين به كار برده شده براي هولوگرام هاي TUPACاست.

از آن جايي كه اين هولوگرام ها با تغيير زاويه ي ديد تغيير مي كنند با نمونه هولوگرام هاي متحرك سه بعدي متفاوت هستند .اين تحقيقات ماحصل پروژه ي دول كروي براي گسترش تكنولوژي هولوگرام است .

هولوگرام نهايي با استفاده از ليزرهاي پرقدرتي كه اجسام سه بعدي و رنگي را از طريق شكست نور و تداخلات ليزره هاي چند رنگه حاصل مي شوند،توليد مي شود.

محدوديت هايي چشمگيري در هولوگرام ها وجود دارد ،هولوگراف تنها سه اينچ سايز دارد واز يك سيستم پيچيده ي ليزري در آن استفاده مي شود.به هر حال ETRIدر صدد گسترش هولو تلويزيون هاي ده اينچي به گونه اي كه در ماشين پرنده ها جاي مي گيرد ،هستند .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/11/20 ساعت: ۰۵ توسط:iranholo :

انسان و هولوگرام

نمايش سه بعدي بدن انسان با هولوگرام

هولوگرام ها در دنياي امروزه ما نقش هاي بسيار زيادي را ايفا ميكنند اما در اين مطلب ما ميخواهيم به شما نمونه اي جديد از خدمات اين هولوگرام ها را بيان كنيم كه به نمايش سه بعدي از بئن انسان ختم ميشود.بله اين تنها علمي بوده است كه تا سالهاي پيش در فيلم هاي تخيلي تنها ميتوانست آنها را ديد.

جهان تصوير برداري پزشكي يك دنياي مسطح است . اما در قرن بيست و يكم بايد بتوان اين مسطح بودن را تغيير داد و درون بدن انسان را به صورت سه بعدي مشاهده نمود . با استفاده از  هولوگرام توپاك اينكار امكان پذير شده است . اين حداقل ايده اي است كه در پشت پروژه هاي تصوير برداري پزشكي وجود دارد . استارتاپي كه در كاليفرنيا به نام EchoPixel وجود دارد يكي از آخرين شركت‌هايي است كه با نمايشگر جديد خود به نام True3D توانسته پا در اين عرصه بگذارد . وازرت بهداشت در آمريكا به تازگي استفاده از اين پلتفرم‌هاي نرم‌افزاري را براي تشخيص و برنامه هاي جراحي خاص مجاز اعلام كرده است .
در بيشتر تكنيك هاي تصوير برداري پزشكي ، پزشكان بايد با استفاده از تصاوير دو بعدي موجود جمع آوري شده توسط سي تي اسكن، MRI ، سونوگرافي و ساير دستگاهها؛ تصويري سه بعدي از بدن انسان ايجاد كنند . اينكار مي تواند فرآيندي سخت و زمان گير باشد . اما مهم تر از همه  موارد اين است كه اين سيستم ناقص، نمي تواند هميشه بافت ها و ارگانهاي بدن بيمار را با دقت و صحت نشان دهد  و در برخي از مواقع سوراخ‌هايي در تصوير وجود خواهد داشت . همين امر موجب مي شود تصميم گيري  پزشكان براي تشخيص و درمان بيمار سخت شود . هولوگرافي سعي مي كند اين مشكلات را با فراهم آوردن يك تصوير سه بعدي كامل و دقيق از بخش ها و ارگان هاي مختلف بدن انسان رفع كند . سيستم هاي اخير مانند Vivid E9 با XDclear هم اكنون مي تواند مجموعه داده ها را  از سي تي اسكن و يا MRI بگيرد و سپس اين اطلاعات را به تصاوير سه بعدي تبديل نمايد . هولوگرافي يك گام به سمت جلو برداشته  و توانسته است يك شي مجازي در فضاي سه بعدي واقعي را ايجاد نمايد . البته بايد به اين نكته نيز اشاره كنيم كه برخي از اين فناوريهاي جديد، هولوگرام واقعي نيستند . اين تكنيك ها الگوهايي از نور را دوباره ايجاد مي كنند كه از سطح يك شي در زندگي واقعي منعكس مي شود . كاري كه Echopixel ( كه ترجيح ميدهد فناوري آنها را تصوير برداري سه بعدي بناميم) و ساير افراد و شركت هاي سازنده هولوگرام انجام ميدهند بسيار نزديك به چشم انداز برجسته همانند فيلم هاي سه بعدي و يا گجت ها است .  ساير شركت ها مانند تصوير برداري زبرا و تصوير برداري RealView ، هولوگرام هاي واقعي ايجاد مي كنند . اصلا مهم نيست نام اين تكنيك را چه بگذاريم ، هدف هر دو يكي است و آن ايجاد فضا و امكاناتي براي پزشكان است كه بتوانند تصوير سه بعدي از فرد را ببينند . اين تكنيك ها و روشها لزوما باعث ايجاد  بينش و ديد بهبود يافته در تشخيص و درمان بيماريها نخواهد شد اما هنوز پتانسيل اينكار وجود دارد . هولوگرام به پزشكان اجازه مي دهد كولونوسكوپي دقيق تر در فضاي مجازي داشته باشند و اين روشها را جايگزين روشهاي فيزيكي سخت و ناراحت كننده نمايند . هولوگرام پزشكي نيز مي تواند يك سرمايه بزرگ براي شناسايي مشكلات موجود در  ارگان هاي بسيار پيچيده، مانند قلب يا مغز باشد .

 توسعه دهنده هاي فن آوري هولوگرافي پزشكي را بشناسيم

نمايشگر سه بعدي واقعي (t3D ) از شركت EchoPixel :

سيستم نرم افزاري t3D مي تواند تصاوير دو بعدي را به تصاوير سه بعدي واقعي و برجسته تبديل كند . جراحان و راديولوژيست ها مي توانند ساختار مجازي را در هر زاويه اي از بدن برش دهند و سپس  تعداد نامحدودي از بخش ها را ايجاد نمايندو  تصاوير را   به صورت هاي مختلف بچرخانند .t3D تنها براي مطالعات اوليه در UCSF ، استنفورد و كلينيك كليولند استفاده شده است، اما اين شركت اميدوار است بتواند دستگاه‌هاي خود را به سرعت گسترش دهد .

نمايشگر حركتي هولوگرافي ZScape از شركت  تصوير برداري زبرا :

اين نمايشگر قادر است هولوگرام واقعي ايجاد كند . با وجود طراحي خوب و عالي ، دانش آموزان و دانشجويان مي توانند به دور بدن حركت كنند و آن را از زواياي متفاوت مشاهده نمايند . اين افراد مي توانند لايه هاي مختلف پوست ، سيستم ماهيچه اي ، سيستم قلبي و عروقي و سيستم اسكلتي بدن را از نزديك درك كنند . شركت تصوير برداري زبرا همكاري خود را  با گروه رسانه اي Zygote در نوامبر سال گذشته به اتمام رساند .اين شركت توانسته است هولوگرام هاي واقعي را در مقياس كوچكتر و قابل حمل تر از ZScape   ايجاد نمايد . هولوگرام هاي زمان واقعي و آپديت شده ي ديجيتالي Realview براي پزشكان شاخته شده است .  اين دستگاه هنوز در مراحل ابتدايي آزمايش خود قرار دارد و منتظر تاييديه هاي مختلف از وزارت بهداشت است .

جستجوگر سه بعدي سلول توسط شركت NanoLive :

ساير شركت ها بر روي ايجاد چاپ مجازي شناور از ارگان ها و قسمت هاي بدن تمركز داشته اند . اما شركت nanolive  دستگاهي را ايجاد كرده است كه از الگوريتم هاي هولوگرامي براي ايجاد تصاوير برجسته از زندگي سلولي و ميكروبي استفاده ميكند . شما مي توانيد اين تصاوير را بر روي تبلت و يا ساير دستگاههاي هوشمند مشاهده كنيد و آن ها را بر اساس دستگاه خود تطبيق نماييد . جستجوگر سه بعدي سلول هنوز  نتوانسته راه خود را به سوي تنظيمات پزشكي باز كند اما نانو لايو اميدوار است اين دستگاه به محققان، پزشكان وبيمارن كمك كند تا نحوه ي كار بيماريها  و اختلالات در سطح ميكروسكوپي را درك كنند.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/9/6 ساعت: ۲۰ توسط:iranholo :

نحوه ايجاد هولوگرام

روش ساخت هولوگرام

پيش از پر داخت به جزييات،يك بازبيني خيلي سريع از ساخت هولوگرام بعمل مي آوريم.ايجاد يك هولوگرام با ثبت ،الگوي تداخلي كه به اين صورت انجام ميشود:

هنگامي كه نور حاصل از ليزري پايدار با با نور بازتابي خود شي را روشن ميكندو به آن ميخورد.نكته اصلي منظم كردن نور ليزر،شئ و فيلم يا صفحه ي ثبت به صورتي است كه ميتواند الگوي تداخل را بگيرد.هنگامي كه اينكار انجام شود،ما نياز داريم كه شئ و صفحه ي فيلم را تحت تابش ليزر قرار دهيم ونگاتيو تحت تاثير ليزر را كامل كنيم .هنگامي كه بتوانيم اينكار را انجام دهيم ،تكميل كل مراحل سه دقيقه ميشود.

آسانترين راه براي ساخت هولوگرام

در اين راهنما،ما تلاش خواهيم كرد تا قانون اينشتين را دنبال كنيم تا شما بتوانيد به سادگي هولوگرام بسازيد.

سازوكارهايي كه ما در اينجا پيشنهاد ميكنيم از نظر فيزيكي تا حد امكان ساده هستند.در اين پروسه،ما هولوگرام را نه تنها تا حد امكان ساده ميسازيم بلكه آنها را ايمن،ارزان و دست يافتني تر براي افراد جوان ميسازيم.

بيشتر آيتم هاي حياتي توضيح داده شده در اين مقاله،ميتواند در بسته ي لوازم هولوگرام در اينتگراف و يا به صورت جداگانه پيدا شوند.بسته ي لوازم به شما اجازه ميدهد تا انواع مختلف هولوگرام ها را بسازيد،كه شامل هولوگرام انعكاسي(قابليت ديد با نور سفيد)و هولوگرام انتقالي(قابليت ديد و افكندن با نور ليزر)،ميشود.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/10 ساعت: ۱۵ توسط:iranholo :

برچسب كوپن چيست

نمونه هايي از برچسب هاي كوپن

مستطيل يكي از پر كاربرد ترين اشكال هندسي است كه ميتوانيم آن را در بسياري از موارد كاربرد هاي هولوگرامي پيدا كرد زيرا با استفاده از ميتوانيم در فضاي كافي كه به ما ميدهد ارائه ي خدمات دهيم.بنابر اين كارايي اين نمونه از هولوگرام ها بسيار بالاتر از بقيه اي اشكالي است كه يك هولوگرام ميتواند داشته باشد.ولي تعداد زيادي شكل ديگر هم وجود دارد كه شما مي توانيد براي ساخت كوپن خود و براي متمايز شدن آن در نظر بگيريد.ستاره،بيضي،الماس و غيره.ما بيش از ۲۰۰۰ طرح داريم كه شما مي-توانيد شكل و اندازه ي مناسبي كه در هماهنگي با بسته بندي محصول شما باشد را انتخاب كنيد

چگونگي برقراري ارتباط برچسب هاي كوپن با ذهن مشتري

ما براي پيشرفت ابتدا بايد هدف هاي خود را به خوبي تشخيص دهيم پس از اينكار به قسمتي بسيار جالب از كار ميرسيم كه آن را طراحي هنري ميناميم.با كار كردن با يك طراح برچسب حرفه اي،دست يابي به يك كار هنري باكيفيت را آسان مي كنيد كه نه تنها چاپ به خوبي صورت مي پذيرد بلكه براي مشتريان هم چشم نواز است.چه شما قصد داشته باشيد كه يك متخصص طراحي استخدام كنيد و چه روي مهارت هاي طراحي خود حساب كرده باشيد،در اينجا چند سرفصل وجود دارد كه به شما در تهيه ي برچسب هاي كوپن و استيكرهاي ترفيعي كمك مي كند كه باعث مي شود پيغام شما به چشم مشتريان بيايد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/6/6 ساعت: ۱۰ توسط:iranholo :

كاربرد مهرهاي حرارتي هولوگرام

معرفي چند كاربرد مهرهاي حرارتي هولوگرامي

محصولات مختلفي مي توانند توسط مهرهاي حرارتي  آراييد.فويل هاي مهر زني حرارتي هولوگرم ها با كاغذ،پلاستيك،سطوح چرمي بوسيله ي ابزار مهر زني در هم آميخته مي شوند و بوسيله ي كاغذ ،pvc،چرم و…يكپارچه مي شوند. كارت هاي اعتباري معروف ترين ي مورد استفاده از مهر زني حرارتي هولوگرام هستند.

الف)الگو هاي طراحي مدل هاي عمومي مهر زني حرارتي هولوگرام

ب)مشخصه هاي روكش هاي مهر زده شده حرارتي هولوگرام و دماي مهر زني حرارتي

پ)دستگاه هاي مهر زني حرارتي هولوگرام و پروژه هاو همه ي توليدات خط توليد،انتقال تكنولوژي و تعليم و آموزش

ت)ماشين ها و وسايل مهر زني حرارتي و فرآيند هاي آن

ث) كارت هاي هولوگرام دار با فرآيند مهر زني حرارتي هولوگرام ها

ج)راه حل مهرزني حرارتي براي محصولات مختلف

روكش هاي مهر زني حرارتي هولوگرام،با فرآيند مهر زني حرارتي،مي توانند روي انواع بسيار گوناگوني از مواد مثل كاغذ،چرم مصنوعي،پارچه،آهنو پلاستيك منتقل شوند.پر واضح است كه روكش هاي داغ مي توانند به راحتي شكل ها و ارزش محصولات را ارتقا دهند. روكش هاي مهر زده شده حرارتي هولوگرام در همه ي محصولاتِ بسته بندي،كارت هاي دعوت, هدايا،لوازم التحرير،تقويم ها،جلد هاي كارت هاي اعتباري،اشيا چرمي وانواع گوناگوني از پلاستيك ها مثل اجزاي تلفن مي توان استفاده كرد.وقتي همراه باعرف الگو يا لوگو طراحي شدند،روكش هاي مهرزني حرارتي هولوگرام به روكش هاي محافظت كننده اي  تبديل مي شوند كه كارت هاي اعتباري،گذرنامه هاواسناد باارزش را از اسناد تقلبي را محافظت مي كنند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/4/8 ساعت: ۰۸ توسط:iranholo :

در ساخت هولوگرام از چه نوع كاغذي استفاده ميشود؟

كاغذ چاپ هولوگرام چيست؟

سوال متداولي كه در زمينه ي هولوگرام مطرح مي شود اين است كه كاغذ چاپ هولوگرام چيست يا در واقع جنس كاغذي كه روي آن چاپ صورت مي گيرد چيست؟
به هرحال هيچ چيزي به نام كاغذ چاپ هولوگرام نيست. هولوگرام ها با استفاده از فويل ساخته مي شوند كه مي توان آن ها را روي مواد مختلفي مانند پلاستيك و كاغذ قرار داد. فويل هولوگرافيكبسيار نازك بوده و مي توان آن را روي مواد مختلفي چسباند.
هولوگرام ها يكي از محبوب ترين روش هاي چاپ امنيتي بوده كه روي محصولات مختلفي , از كارت بانك گرفته تا برچسب محصول ديده مي شوند. اين برچسب ها مانند عايقي در مقابل تقلب هستند چرا كه كپي كردن آن ها بسيار دشوار است. ونيز توسط برند هاي فوق العاده معتبر به عنوان روشي براي تشخيص اعتبار كالا به كاربرده مي شوند.بعلاوه هرگونه دستكاري را نشان داده و اگر كسي سعي در برداشتن و يا جايگزين كردن هولوگرام كند به وضوح قابل رويت است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/3/20 ساعت: ۰۷ توسط:iranholo :

چرا از هولوگرام جهت بازاريابي استفاده ميشود؟

استفاده از هولوگرام جهت بازاريابي 

سال هاست ز عمر هولوگرام ها ميگذرد, اما هنوز هم ” عامل خاص” بودنشان از بين نرفته است.هر شغلي كه هولوگرام را به عنوان بخشي از ابزار بازاريابي اش  طراحي و استفاده مي كند همچنان پيشرو بوده است. اما قبل از هر چيز پيدا كردن خدمات چاپ هولوگرام مناسبي است كه كمك كند بهترين نتيجه را از هولوگرام خود بگيريم.اگر همچنان به دنبال دليل قانع كننده اي براي استفاده از هولوگرام جهت بازاريابي خود هستيد, در اينجا دلايلي را عنوان مي كنيم تاا  اهميت استفاده از اين روش جديد را دريابيد.

دلايل استفاده از هولوگرام براي بازاريابي

هولوگرام ها از نظر بصري تاثير گذار هستند

هيچ شكي نيست كه چاپ روي برگه ي هولوگرام بسيار تاثير گذار است. در محيط كاري, چاپ يك هولوگرام به شما كمك مي كند تا در بين ساير رقباي خودتان متمايز به نظر برسيد. براي مثال,برچسب هولوگرامي روي كارت ويزيت شما  بسيار حرفه اي به نظر مي ايد و آيتمي بسيار چشم گير و خاصص است.

تاثيري ماندگاربا استفاده از هولوگرام 

تمام هدف بازاريابي اين است كه تاثيري ماندگار براي كار شما به جا بگذارد. هيچ راه بهتري از هولوگرام وجود ندارد كه بتواند در ذهن بيننده  و نيز مشتريان كنوني باقي بماند. تكن.ل.ژي سه بعدي هيچ وقتت قديمي نشده و هميشه براي مشتري جذابيت داشته و وي را با كار شما درگير مي كند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/3/9 ساعت: ۰۷ توسط:iranholo :

ثبت هولوگرام به شيوه HIR

ثبت تصاوير هولوگرام(HIR) جديد

 

انجمن بين­ المللي توليدكنندگان هولوگرام (IHMA) بخش HIR را به يك پروسه­ ي كاملاً آنلاين تبديل و آپديت كرده  و آن را به يك بخش كارآمد براي اعضا در ثبت طرح هايشان تبديل كرده است.

توسعه­ ي HIR جديد هم ­اكنون در دست اقدام است و به دنبال يك پروژه­ ي طولاني مدت براي ارتقاي(upgrade)سيستم مي­ باشد.آزمون بتا با موقعيت روي سيستم اجرا شده و آماده­ ي گسترش است.

مزاياي سيستم ثبت تصاوير هولوگرام HIR  براي اعضا

 

  • ثبت كارهاي هنري به صورت الكترونيك است و در نتيجه بررسي طرح­ها سريع­تر انجام مي­شود.
  • ديگر به كپي هارد براي ثبت طرح­ها نياز نيست و در نتيجه پروسه­ ي ثبت سريع­تر انجام مي­شود.
  • سهولت در استفاده از اين جهت  كه اينترنت از روش­هاي ارتباطي ايمن استفاده مي­كند.

 

در همكاري با اداره­ ي جاسوسي جعل(CIB)،كه HIR را اداره مي­كند،يك مجموعه از بخش­هاي آموزشي آنلاين شروع خواهد شد.اعضايي كه كاربرهاي اصلي(high users)از HIR فعلي باشند،در ابتدا مورد آموزش قرار مي­گيرند و بعد از آن­ها كاربران پايين­ تر HIR.

سيستم جديد نه تنها مناسب­ تر،كارآمدتر و استفاده از آن آسان­تر است،بلكه آپديت و طراحي جديد براي تقاضاهاي HIR ارائه مي­دهد تا راه­هاي مفيدتري كه امروز هولوگرام­ ها طراحي و استفاده مي­شوند را منعكس كند.

IHMA اميدوار است كه اين پيشرفت­هاي جديد در HIR،اعضا را تشويق خواهد كرد كه به استفاده از HIR ادامه دهند،كه هم آن­ها و هم مشتريانشان را از جعل كردن غير عمدي و سهوي تخلف كپي­ رايت محافظت مي­كند.

اهداف ISO 14298
  • ارتقاي امنيت صنايع مربوط به چاپ و كمك به نبرد در مقابل تقلب و جعل اسناد
  • كاهش موانع تجارتي با تشويق اقدامات متحدالشكل در سراسر دنيا
  • ارضا كردن نياز روبه رشد مشتريان به امنيت

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/3/6 ساعت: ۰۹ توسط:iranholo :

چاپ برچسب هولوگرامي به چه صورتي است؟

روش چاپ برچسب هولوگرامي به چه صورت است؟

برچسب هولوگرامي , برچسبي مسطح و چسبان است كه داراي افكت هاي بصري با تصاوير سه بعدي مي باشد. اين برچسب ها اكثرا براي اهداف امنيتي استفاده مي شوند و از آنجاييكه چاپ برچسب امنيتي هولوگرام روش سختي است , فقط با استفاده از “هولوگرام مادر” مي توان از روي آن ها چاپ كرد. به اين منظور, تجهيزات خاصي مورد نياز است, و بعد از ديدن برچسب هولوگرامي بسياري از متقلبان از كپيي برداري و جعل پشيمان خواهد شد.

هولوگرام ها روي صفحه هاي شيشه اي ساخته شده كه از قبل در معرض اكسيد آهن قرار گرفته و با مواد مقاوم به نور كاملا پوشانده شده است. اين مواد واكنش شيميايي با امواج نوري ايجاد مي كنند كه براي ساخت هولوگرام از آن ها استفاده مي شود. سازندگان هولوگرام هاي تجاري اغلب از انواع ليزر مانند , رابي, هليوم-كاديوم و كريپتون- يون آركان استفاده مي كنند.

كاربرد برچسب هولوگرامي

برچسب هولوگرامي كاربردهاي متفاوتي دارد, و بيشتر براي مقاصد امنيتي استفاده مي شود. مي توان براي اسناد رسمي نيز استفاده كرد تا مردم به راحتي آن ها را شناسايي كنند, همينطور كارت شناسايي اعضا, كوپن هاي هديه و نيز هرمحصول ديگري كه بايد از جعل شدن آن جلوگيري كرد.

برچسب هولوگرام نه تنها امنيت مضاعف را به همراه دارد بلكه بسيار چشم گير بوده و به محصول شما ارزشبالاتري را مي دهد. مي توان براي تكميل زيبايي محصول از آن ها استفاده كرد و نيز تصوير زيباتري از محصول  روي قفسه هاي فروشگاه ها بنشان ميدهد.

بعنوان يكي از قديمي ترين اعضاي انجمن سازندگان  هولوگرام, راه حل هولوگرامي ما مي تواند براي حفاظت از دارايي شما و نيز برطرف كردن دغدغه هاي امنيتي شما كاربرد داشته باشد.

 
برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/3/1 ساعت: ۱۳ توسط:iranholo :

معرفي كتباب جهان هولوگرافيك

 كتاب جهان هولوگرافيك

 

نويسنده:مايكل تالبوت

مترجم:داريوش مهرجويي

ناشر:انتشارات هرمس

اين كتاب از مجموعه كتاب هاي فلسفه و كلام نشر هرمس است  نظريه اي براي توضيح توانايي هاي فراطبيعي ذهن و اسرار ناشناخته ي مغز و جسم ” . جهان هولوگرام جهاني هست كه هر جز وهر قطعهه آن تمام خصوصيات و ويژگي هاي كل را درون خود دارا مي باشد . اگر با شيوه خاصي ليزر را به جسميي بتابانيم و اثر آن را روي صفحه ضبط كنيم ، هولوگرام داريم . مجموعه ا دايره هاي موج مانند كه اگر بعد باا همين زاويه اشعه ليزر را به صفحه بتابانيم تصوير سه بعدي جسم نمايش داده مي شود به طوري كه ماا متوجه نمي شويم تصوير است يا جسم واقعي ، اما دست ما از درون آن عبور مي كند . 

از خاصيت هاي آن مي توان به اين موارد اشاره كرد كه هر چه قدر هم اين صفحه را تكه تكه كنيم باز هم هر تكه شامل تصوير كامل جسم است و از سوي ديگر با تغيير زاويه روي يك صفحه كوچك مي توان بي نهايت تصوير ذخيره كرد . در فصل اول توضيح داده مي شود كه چگونه عملكرد مغز ما نيز دقيقا شبيه هولوگرام است . بعد شرح داده مي شود كه كل جهان به نوعي هولوگرافيك است و مثلا گذشته از بين نرفتهه است . افرادي هستند كه با تمركز در صحنه هاي سال ها پيش قرار مي گيرند در حقيقت اين افراد ازز هولوگرام فعلي جدا شده و وارد هولوگرام ديگري مي شوند . به عبارتي جهان هاي موازي مختلفي وجود دارند كه حال يكي از آنهاست . در كتاب عنوان ميشود كه در حقيقت همه هستي يك چيز به هم پيوسته است و درون همه ما به هم متصل مي باشد . همه چيز را از ديد علمي توضيح مي داد فوق العاده بود يك ديد تازه بهارايه ميدهد . يك راه حل جديد براي حل مسائلي كه راه حل ندارند . زبان بيان كتاب  روان و ساده است و از اصطلاحات سخت استفاده نشده است. مطالعه اين كتاب را به همه توصيه ميكنم.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/2/9 ساعت: ۰۷ توسط:iranholo :

مزاياي برچسب هولوگرافيك

مزاياي داشتن برچسب  هولوگرافيك

شركت ها با داشتن برچسب هولوگرافيك به مشتريانشان اين امكان را مي دهند كه محصول شان را حتي اگر در بين محصولات مشابه ساير شركت ها باشند, به سرعت شناسايي كنند. اين روشي آسان و در عين حال جديد براي حفظ هويت برند شركت هاست.

اگر به دنبال برچسب هاي هولوگرام هستيد, ما به شما به بهترين وجه ممكن كمك مي كنيم.براي دانستن قيمت ها و ساير موارد  با ما تماس بگيريد.

برچسب هاي هولوگرام كاغذي جذاب براي مشتري

وجود اين همه برند هاي مختلف از يك محصول مشتري را در مورد محصول گيج مي كند. اين امر نه تنها براي مردم دردساز شده است بلكه شركت ها را نيز نگران كرده است. مساله ي حفظ هويت فردي و سنديت در بازار واقعا براي آن ها دشوار است. اجناس همسان  در بازار براي شخص عامي شبيه هم هستند وشركت ها براي اثبات تفاوت محصولشان با ساير رقبا با چالش بزرگي روبرو هستند. آن ها آژانس هاي تبليغاتي مختلفي را استخدام  مي كنند تا آن ها را متفاوت از ديگران نشان دهند.اين تنها مشكل آن ها نيست, بزرگترين دردسر آن ها اين است كه نگذارند محصول شان كپي برداري شود.محصول تقلبي جذابيت و يا تصوير محصول و برند واقعي را خدشه دار مي كنند .

مزاياي داشتن برچسب هولوگرام كاغذي 

 براي آسان تر شدن روش كار شركت ها از برچسب هاي كاغذي هولوگرام دار براي محصولات و يا بسته بندي شان  استفاده مي كنند. اين امر به آن ها كمك مي كند كه سنديت محصول و برند خود را حفظ كنند. برچسب هاي هولوگرام براي تبليغ محصول و يا برندد به كار برده مي شوند. روي اين برچسب فضاي كافي وجود دارد كه شركت عبارات خاص خودش و يا چيزهايي را كه مي خواهندد مشتري بداند را بنويسد. اين برچسب ها نه تنها براي شركت بلكه براي مشتري هم مفيد هستند, مشتري بخوبي از محصول آگاه مي شود و مي تواند بهترين استفاده را نيز از آن ببرد. افراد عادي هم مي توانند ازآن استفاده كنند. تمام جزييات مرتبط با محصول محتويات آن بروي برچسب توضيح داده شده است, كه در ذهن مشتري هيچ شك و شبهه اي ايجاد نمي كند. گاهي در وقت فردي كه درباره ي محصول به روش هاي مختلفي پرس و جو مي كند هم  صرفه جويي مي شود.

برچسب هولوگرام پاسخي مثبت به تمام سوالات موجود است. باعث افزايش آگاهي  برند شركت شده و نيز جذابيت محصول را نيز بيشتر مي كند. شركت ها هزينه بسياري براي رنگي كردن برچسب ها مي پردازند. هرچه برچسب رنگارنگ تر باشد, افراد بيشتري را جذب مي كند.

شركت ها با آژانس هاي طراحي و تبليغاتي براي تزيين برچسب هاي هولوگرام خود مشورت مي كنند. برچسب ها به آن ها كمك مي كند كه هويت خود را حفظ كنند و قابل اعتماد تر باشند. براي افزايش تقاضا و فروش محصول, بايد جذاب و مفيد باشد. عموما يكك محصول بخاطر ظاهرش خريداري مي شود و اين مساله ثابت مي كند كه ظاهر همان برچسب محصول است كه بخش بسيار مهمي از محصول به حساب مي آيد.

هولوگرام

اگر محصولي به بازار خريد وارد شود و محصول مشابه آن هم همزمان باشد, در لحظه اول انتخاب بين دو محصول همسان براي افراد عامي دشوار خواهد بود. براي جذب مشتري, شركت ها براي اغواي مشتري پيشنهاد هاي گوناگوني با محصول خود ارائه مي دهند. اين حركتي بازاري براي افزايش تعداد مصرف كنندگان است. برچسب هاي هولوگرام جذاب ترين ويزگي است كه امروزه شركت ها دارند.

اغلب اوقات, محصول تقلبي موجود در بازار بيشتر از محصول واقعي مشتري به خود جذب مي كند. محصول واقعي به آساني توسط فردي براي به دست آوردن پول , كپي مي شود. كار آن ها فريب دادن مردم است, براي متوقف كردن آن ها شركت ها بايد برچسب هاي هولوگرام مخصوص به خود را داشته باشند كه روي محصول چسبيده است. هر برچسب روي محصول كد و شماره سريال خودش را دارد كه امكان رسيدگي به تقلب را ايجاد مي كند.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1395/11/18 ساعت: ۰۷ توسط:iranholo :

تكنولوژي و آموزش

تاثيرتكنولوژي روي آموزش

پيشرفت هاي حاصل شده در تكنولوژي روي آموزش نيز تأثيرات فراواني گذاشته است. امروزه تخته سياه هاي مدرسه هاي دوران بچگي ما جايشان را با پرده هاي پروجكشن و وايت بردهايي كه ميتوان با آنها تعامل داشت عوض كرده اند.
در برخي كلاس درس ها ميتوان براي دانش آموزان معلمان و يا افرادي كه ميخواهند به عنوان مهمان در كلاس شركت داشته باشند حضور مجازي داشته باشند. از طرفي استفاده ديگري كه ميتوان از اين تكنولوژي كرد، ظاهر كردن لوكيشن هاي دور از دسترس به صورت مجازي و به صورت سه بعدي است.
با اين كه به كار بردن اين تكنولوژي ها امروزه ممكن است هزينه بالايي داشته باشد، اما در آينده اي نزديك مانند بسياري از تكنولوژي هاي پيشرفته ديگر هزينه استفاده از اين تكنولوژي پايين تر خواهد بود.

 تكنولوژي و  تاثير آن بر ساختار و روند آموزش

تصوير كردن پروسه ها به صورت زنده و سه بعدي: فرض كنيد جراحي ميخواد شخصا بدون اين كه در آن محل حضور داشته باشد پروسه جراحي را براي دانش آموزانش شرح دهد. بدين طريق او ميتواند حتي از اجسامي كه در آن اتاق وجود ندارد استفاده كند. امكاناتي كه حضور از راه دور به كمك  هولوگرافيك در اختيار مي‌گذارد بي نهايت است.
ارتباط كلاس ها از جغرافياي مختلف: فرض كنيد يك كلاسي پر از دانش آموزان اسپانيايي زبان با يك كلاس دانش آموزان انگليس زبان بتوانند در يك نمايش سه بعدي با يكديگر بتوانند مكالمه داشته باشند و بتوانند با زبان يكديگر با هم صحبت كنند، بدون اين كه لازم باشد براي چنين كاري از بالاي اقيانوس پرواز كنند. گرد هم آوردن دانش آموزان از مليت ها و زبان هاي مختلف به لطف اينترنت و پيشرفت تكنولوژي امروزه خيلي مرسوم شده و اين تكنولوژي ارتباط از راه دور از طريق هولوگرافي بعد جديد به اين ارتباط مي بخشد.
ارائه كنفرانس به چندين كلاس، در چند جاي مختلف و در زمان واحد: تكنولوژي هولوگرافي اين اجازه را ميدهد كهه بتوان در آن واحد به چندين جاي مختلف كنفرانس ارائه نمود. متخصصان و آموزش‌دهندگان حرفه اي از اين طريقق ميتوانند تجربياتشان را در اختيار دايره وسيعتري از افراد قرار دهند و محدوديت هاي زمان و مكان را زير پا بگذارند.

آشنايي با هولوگرام 

آشنايي با برچسب امنيتي

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1395/10/13 ساعت: ۱۱ توسط:iranholo :